Вівторок, 21 Травня

На кордоні з Польщею відкриють ще три піші переходи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині у пункті пропуску «Смільниця – Кросценко» відкрили піший перехід на кордоні з Польщею. Ще два переходи у Нижанковичах та Варяжі відкриють найближчим часом. Туди зі Львова організують трансфер.

Про це 27 лютого повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький, передає zaxid.net.

Раніше додаткові піші переходи вже відкрили у Краковці та Грушеві, а від неділі, 27 лютого – ще й у Смільниці.

Голова ЛОДА також анонсував відкриття пішого пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» та «Варяж – Усьмеж». Їх планують відкрити найближчим часом. До Нижанковичів ЛОДА обіцяє організувати трансфер.

«Близько трьох тисяч людей поїздом скерують у Закарпатську область з можливістю подальшого виїзду до Словаччини та Угорщини», – додав Максим Козицький.

Від початку російсько-української війни на Львівщині кордон із Польщею перетнули близько 100 тисяч осіб. Ще 10 тисяч людей очікують відправлення за кордон на залізничному вокзалі Львова. Більшість із них – іноземці.

На всіх контрольно-пропускних пунктах на кордоні між Україною та Польщею розгорнули пункти обігріву біженців. Про це повідомив речник ГУ ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев.

У Львівській військовій адміністрації радять чоловікам відправити жінок та дітей за кордон, а самим записатися в тероборону.

До слова, Державна прикордонної служби оприлюднили винятки щодо обмеження для чоловіків від 18 до 60 років виїжджати за межі України на період воєнного стану.

В ДПСУ зазначили, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.

Зокрема тих, які мають:

  • посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік,
  • висновок військово-лікарської комісії про непридатність.

Крім того обмеження не стосуються осіб:

  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
  • на утриманні яких є дитина з інвалідністю.

А також тих, хто є:

  • усиновителем
  • опікуном,
  • чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.