Четвер, 13 Червня

На кордоні пропонують створити окремі пункти перетину для учасників МПР

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На думку посла України в Польщі, число пунктів перетину на кордоні потрібно суттєво збільшити.

Одним з варіантів вирішення черг на кордоні України та Польщі може стати створення окремих пунктів пропуску для учасників Малого прикордонного руху, заявив в інтерв’ю «Українській правді» Надзвичайний і Повноважний Посол України у Польщі Андрій Дещиця, передає Tvoemisto.

«Як один із варіантів удосконалення функціонування МПР – це створення окремих пунктів пропуску чи окремих пішохідних ліній на існуючих КПП на українсько-польському кордоні для осіб з МПР. Що знову ж таки, зменшить час очікування на кордоні для тих, хто не користується МПР» — заявив він.

Також Посол вважає, що Україна повинна вирішити проблему автомобілів з іноземною реєстрацією, які, за його словами, «займають половину черги на кордоні».

На думку Посла, треба також серйозно збільшувати число пунктів перетину на українсько-польському кордоні.

«Наразі на нашому кордоні з Польщею є 8 пунктів пропуску, не рахуючи залізничних. На польсько-німецькому кордоні у часи, коли Польща не була членом ЄС, було 48 автомобільно-пішохідних пунктів, хоча довжина кордонів приблизно однакова. Підрахуйте тепер, у скільки разів нам треба збільшити кількість пунктів пропуску» — наголосив Дещиця.

Дипломат розповів, що зараз обидві країни готують документи для відкриття ще двох пунктів перетину – у Львівській та Волинській областях.

Для цього потрібна ініціатива уряду або ж облдержадміністрацій із західних областей України.  До речі – польські східні воєводства дуже зацікавлені у нових пунктах пропуску, бо це сприятиме торгівлі та економічному розвитку їх прикордонних регіонів.

Зараз готується документація для створення нового переходу біля Перемишля, в планах ще  один – на півночі Волині.