На фронті загинув львівський телережисер Василь Яворський

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На фронті загинув телережисер Василь Яворський, який служив у 103-ій окремій бригаді Сил територіальної оборони Збройних сил України. Про це повідомив “Еспресо“.

У територіальну оборону Василь Яворський записався у 2021 році, прогнозуючи загрозу повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Тому долучився до захисту українців одразу з перших днів російського вторгнення. Виконував бойові завдання на гарячих ділянках фронту на Донеччині.

“Так, це страшно… дуже страшно… але піхота – маркер, відмітка, де твоя територія, а де ворога. Там де стоїть піхота, і за її спиною – життя, вільна територія, не загарбана Україна, там куди дивиться піхота – територія, на яку ти мусиш прийти й вибити нечисть. ТРО – це новий вид піхоти”, – написав ще у травні Василь Яворський у фейсбук, коли висловив свої думки про завдання ТРО.

Друзі Василя відзначають, що він був дуже відкритою та товариською людиною, чимало мандрував Україною, любив пізнавати щось нове.

Важлива риса характеру Василя – цілеспрямованість і відповідальність. Він завжди працював за правилом: робити або добре, або ніяк.

Василь ніколи не боявся змінювати життя та рід занять. Телевізійною справою почав займатися 15-20 років тому. Спершу був оператором, згодом монтажером, а потім головним режисером.

Колеги по роботі відзначають, що Василь мав хороше бачення кадру, а також відчуття темпу, яке є дуже важливим у роботі монтажера. Своїм досвідом він любив ділитися, навчивши чимало журналістів, операторів та монтажерів нюансів телевізійної роботи.

До своєї участі у Визвольній війні Василь ставився дуже по-філософськи, просто пояснюючи, що це робота, яку комусь треба виконувати, й він її виконував.

Без батька залишився син від першого шлюбу. Зі своєю другою дружиною він прожив разом декілька років. Вже під час повномасштабного вторгнення, 10 вересня 2022 року пара вирішила взяти шлюб і офіційно стала сім’єю.