Вівторок, 21 Травня

На будівництві у Львові виявили залишки споруди ХІІІ ст.

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські археологи завершили дослідження на вул. Веселій, 5, де мають збудувати готель. Найцікавішою знахідкою називають залишки споруди ХІІІ ст. Про це повідомляє Zaxid.net.

За інформацією працівників Рятівної археологічної служби, цьогорічні дослідження були продовженням розкопок, які проводили у 2014-2015 рр. Цього разу вчені дослідили невелику ділянку площею 50 м2.

“Зафіксували чотири нерухомі археологічні об’єкти. Найцікавішими з них є залишки заглибленої споруди квадратної форми, яка датується ХІІІ століттям. Культурно-хронологічну приналежність ще двох об’єктів не визначили у зв’язку з відсутністю в них рухомого археологічного матеріалу”, ‒ розповів керівник наукової експедиції Рятівної археологічної служби Микола Шніцар.

За межами будівельного котловану виявили поховання пізнього середньовіччя.

Розкопки проводили у 2014-2015 роках. Археологи виявили поселення давніх слов’ян, уламки ліпного посуду та прясельце. Їх датують серединою VII ст. н.е. та відносять до празько-корчацької археологічної культури.

Усього вчені вивчили матеріали 6 культурно-хронологічних горизонтів – ранньозалізного часу, празької культури, райковецької культури, давньоруського часу, поховання періоду пізнього середньовіччя і споруди нового часу.

“Традиція безперевного загосподарювання цієї території є принаймні на 600 років старшою за першу писемну згадку про Львів. Нова інформація суттєво доповнює ранню історію міста і ще раз підтверджує місце розташування того ядра, з котрого розвинувся давньоруський Львів”, – запевняє директор НДЦ “Рятівна археологічна служба” ІА НАН України Олег Осаульчук.

Нагадаємо, у зв’язку з проведенням будівельних робіт на вул. Веселій, 5, від 22 березня до 18.00 год 30 листопада 2018 року, відбулось перекриття руху транспортних засобів на вул. Веселій, 5 по Князя Мстислава Удатного (від вул. Вугільної до вул. Веселої). Роботи виконує ПП «Піраміда».