Середа, 28 Лютого

Митрополит Андрей Шептицький отримав титул праведного

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Святіший Отець Франциск видав декрет про геройські чесноти митрополита Андрея Шептицького, пише Tvoemisto.tv.

Святіший Отець Франциск видав декрет, за яким митрополит Андрей Шептицький отримав титул «праведного». Про це розповів Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у інтерв’ю виданню Главком.

За його словами, процес беатифікації (зарахування до лику блаженних) передбачає кілька етапів.

«Із одного боку, потрібно було дати відповідь на всі запитання, які ставить історія: зібрати і вивчити архіви, всі твори митрополита Андрея, його листи, звернення, душпастирські послання. Потрібно було вивчити всі ті закиди й застереження, які висловлювалися різними сторонами щодо його імені», – сказав Глава УГКЦ.

Він додав, що відбулося спеціальне засідання, на якому Святіший Отець Франциск видав декрет про геройські чесноти митрополита Андрея Шептицького, де й замінили його титул із «слуга Божий» на «праведний».

Також Блаженніший Святослав пояснив, що для того, аби митрополита визнали блаженним, нині досліджують чудо, що відбулося за молитвами і особливою дією заступництва Андрея Шептицького.

Поки що бракує наукового дослідження життя митрополита Андрея до завершення Першої світової війни, зокрема періоду його чернецтва, перебування на посадах єпископа Станіславського і Галицького митрополита у Львові.