Четвер, 29 Лютого

Митець зі Львова пропонує створити у місті парк сучасної скульптури

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Зовсім недавно скульптор, бізнесмен, громадський діяч львів’янин Віктор Проданчук закликав жителів Львова об’єднатися навколо ідеї щодо створення й облаштування нового мистецького парку. Зокрема, мова йде про майбутній Парк сучасної скульптури у Львові.

Ця мистецька зона буде націлена насамперед на молодь.

Як розповів Віктор Проданчук, таку ідею він висував ще у 2015 році і всі опитані люди її підтримали. Зараз митець вирішив подарувати одну зі своїх скульптур для Львова, саме для парку сучасної скульптури. Усіх небайдужих закликав долучитися і разом створити подібну красу у Львові, передає 032.ua.

Хто відвідував Світові парки сучасної Скульптури, мене зрозуміє!Маю величезне бажання створити красу у Львові. Готовий…

Gepostet von Віктор Проданчук am Mittwoch, 1. Juli 2020

Подібні в світі парки сучасної скульптури є досить поширеним тематичним парком. Наприклад, одним із найвідоміших є парк скульптури Віґіланда в Осло (Норвегія), який є частиною великого парку Фрогнер. Усі експонати створив скульптор Ґустав Віґеллан у першій половині ХХ століття, вони стосуються “станів, у яких перебуває людина” – танець, біг, бoротьба, обійми тощо.

Парк скульптури Віґіланда в Осло

Філософський підтекст спонукає людей замислитися над чимось “високим” під час прогулянки.

У 2018 році в Києві відкрили Volume Park недалеко від Оболонської набережної, однією з візитівок Одеси є Скульптурний парк Літературного героя.

Volume park, Київ

Сад скульптур Літературного героя в Одесі розташований в типовому італійському дворику, з клумбами та фонтаном. Працює він поруч із Літературним музеєм і складається з майже двадцяти композицій, присвячених найзнаменитішим героям одеського фольклору. Фігури почали заселяти сад 1995 року.

Парки сучасної скульптури є у Фінляндії біля містечка Іматра, “Земля скульптур” (Grounds for Sculpture) в Нью-Джерсі тощо.

“Земля скульптур” (Grounds for Sculpture) в Нью-Джерсі

Знайомі та друзі Віктора Проданчука в соцмережах підтримали ідею. Уже запропонували кілька локацій для створення парку скульптур – на Погулянці біля Центру дитячої та юнацької творчості, у парку “Знесіння” та у Левандівському парку.