Понеділок, 24 Червня

Мирослава Скорика поховають на Личаківському цвинтарі, попрощатись можна буде у Львові та Києві

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мирослава Скорика поховають у Львові на Личаківському цвинтарі. Попрощатися із відомим українським композитором Мирославом Скориком, який помер 1 червня, можна буде у Києві та Львові.

В середу в Києві об 11:30 в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ (Лівобережна) відбудеться прощання з видатним композитором і музикознавцем, Героєм України, народним артистом України та колишнім художнім керівником Київської опери Мирославом Михайловичем Скориком.

Попрощатися з відомим композитором можна буде і у Львові. Прощання відбудеться в четвер в Соборі Св. Юра також об 11:30. Поховають Мирослава Скорика в п’ятницю на Личаківському цвинтарі

Раніше сьогодні президент України Володимир Зеленський сказав про смерть відомого композитора:

«Сьогодні Україна втратила генія нашого часу. Музиканта, композитора, творця й людину з великої літери.Я назавжди запам’ятаю, як на День Незалежності у 2019 році неймовірно звучав гімн України у його виконанні».

1 червня на 82-му році життя помер відомий український композитор і музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат премії імені Шевченка, володар кількох орденів за заслуги Мирослав Скорик. Він – автор багатьох камерно-інструментальних творів, кількох балетів та опери «Мойсей», міжнародну прем’єру якої профінансував Ватикан.

Найвідомішою композицією Мирослава Скорика є «Мелодія», яку називають духовним гімном України. Музика маестро звучить у понад 40 фільмах, серед яких, зокрема, картина Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».

Твори композитора виконуються в США, Канаді, Австралії, Франції, Німеччині, Австрії, Польщі, Чехії, Словаччині, Росії, Грузії, Вірменії, країнах Прибалтики.

2004 року Мирославу Скорику присвоїли звання «Львів’янин року». Мирослав Скорик – герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Тараса Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України в 2006—2010 роках, художній керівник Київської опери (2011-2016).