Понеділок, 24 Червня

Мультимільйонер з Львівщини оголошений в розшук у Польщі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Засновник групи компаній з виробництва соків TB Fruit Тарас Барщовський оголошений у Польщі у розшук за створення злочинного угрупування, пише Еспресо.Захід

Власник однієї з найбільших у Східній Європі групи компанії TB Fruit Тарас Барщовський оголошений у розшук у Польщі за “Створення або управління групою чи об’єднанням з метою вчинення злочину або податкового правопорушення”. Покарання передбачає позбавлення волі від 3 місяців до 5 років.

Тарас Барщовський – один з найбагатших підприємців Львівщини. У 2021 році видання Forbes оцінювало його статки у 105 млн доларів. Заснована ним група компаній T.B. Fruit є одним з найбільших виробників концентрованих соків в Європі. В Україні їхня продукція представлена торговою маркою натуральних соків Galicia.

“Звинувачення стосуються створення в Польщі організованого озброєного злочинного угруповання, шахрайства на шкоду близько 100 польським виробникам і постачальникам фруктів, а також передачі майна. Найбільш задокументована нитка збитків становить 15 мільйонів злотих, але це початок справи”, – прокоментував видання WP Wiadomosci адвокат Анджей Єжинскі з Окружної прокуратури в Любліні.

Окрім того, підприємства групи Барщовського мають мільйонні заборгованості зі сплати податків у Польщі. До слова, ТОВ “Яблуневий дар”, зареєстроване у Городку на Львівщині, яке визнане банкрутом за рішенням Господарського суду Львівської області і перебуває у процесі припинення, заборгувало 123 683 638 грн податків (дані YouControl).

Нагадаємо, низка польських садівників, які вирощують яблука, звинуватили українського бізнесмена Тараса Барщовського та його концерн у багатомільйонному шахрайстві. Як повідомляє 30 грудня польський телеканал Polsat, бізнесмен нібито закуповував у польських фермерів яблука у промислових масштабах, але не заплатив за них.