Субота, 18 Вересня

МОЗ знову не рекомендує послаблювати карантинні обмеження на Львівщині

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Станом на сьогодні, 17 липня, епідеміологічна ситуація в Києві та 6 областях, зокрема на Львівщині, не дозволяє послабляти карантинні обмеження.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

У порівнянні з минулою добою список регіонів із широким розповсюдженням коронавірусу залишили Чернівецька та Чернігівська області. Згідно з критеріями МОЗ, тепер тут можна послаблювати карантин.

Водночас Львівщина знову опинилася в “чорному списку”: відсоток виявлення нових випадків інфекції тут перевищує 11%, а динаміка приросту втричі вища за норму.

Крім Львівської області карантин неможливо послаблювати в столиці, у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Закарпатській та Харківській областях.

Дані МОЗ

Для того, щоб пом’якшити карантинні обмеження, області повинні відповідати чотирьом цільовим показникам. Заповненість ліжко-місць у лікарнях не повинна перевищувати 50%, відсоток виявлення нових випадків інфекції – 11%, динаміка приросту – не більше 10%. Крім того, за добу в регіоні мають провести щонайменше 24 тестування на 100 тисяч населення.

До слова, голова представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт вважає, що на національному рівні Україна готова до послаблення карантинних обмежень. Але в окремих регіонах ці заходи мають бути посилені.

«Вчора дивився на статистику, такі регіони, як Львів, Львівська область, Чернівці, Закарпаття, Рівне – вони відповідають за половину всіх випадків. Тобто на національному рівні ми можемо послаблювати карантин, але в таких регіонах ці заходи мають бути посилені. Є потреба в місцевій адаптації. В деяких областях карантинні заходи були більш суворі, ніж у Києві.», – заявив Ярно Хабіхт.

Зазначимо, за оперативними даними, за вчорашню добу лабораторні центри провели 783 ПЛР-тести, з них 132 — позитивні. Серед них львів`ян — 64. Загалом в роботу взяли 100 проб, залишок у холодильнику — 608 проб.

За весь період карантину до Львівської обласної інфекційної лікарні звернулись 6743 особи, госпіталізовані — 1259, на амбулаторному лікуванні — 5484 особи, виписані — 1087 осіб. Зараз у лікарні перебуває 167 осіб, з них в реанімації — 4 особи, на апаратні ШВЛ — 4 особи.

У 8-ій міській клінічній лікарні станом на ранок перебуває 51 пацієнт, у 1-ій міській клінічній лікарні – 51 пацієнт, у лікарні швидкої медичної допомоги — 83 пацієнти.

Share.