МОЗ пропонує заборонити ароматизовані тютюнові вироби і врегулювати продаж електронних сигарет

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило для громадського обговорення проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо адаптації законодавства до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту (про захист здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну)», пише Zaxid.net.

Відповідно до законопроекту, заборонено виробництво (крім для експорту), імпорт, гуртову і роздрібну торгівлю для реалізації в Україні сигарет, у яких показники вмісту нікотину, смоли оксиду вуглецю в димі однієї сигарети перевищують: нікотину – 1,0 мг, смоли – 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг.

Крім того, у МОЗ пропонують заборонити тютюнові вироби, що містять: вітаміни або інші добавки, що створюють враження, що тютюновий виріб має користь для здоров’я або призводить до зниження ризику для здоров’я; кофеїн або таурин й інші добавки, які асоціюються з енергійністю та/або життєвою силою; добавки, що полегшують вдихання диму або засвоєння нікотину; добавки, які мають канцерогенні, мутагенні або репродуктивно токсичні властивості в неспаленій формі; а також сигарети і тютюн для самокруток, що містять смако-ароматичні добавки в будь-яких компонентах або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах або смак відповідних тютюнових виробів або інтенсивність диму.

Законопроект пропонує врегулювати обіг електронних сигарет. Зобов’язати імпортерів і виробників електронних сигарет і заправних контейнерів до них інформувати центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного добробуту населення, про будь-які вироби, які вони планують ввести в обіг на території України. Повідомлення має бути подано в електронній формі за шість місяців до запланованого введення в обіг.

За порушення вимог цього закону передбачено штраф від 5 тис. грн до 50 тис. грн.

Раніше МОЗ інформувало, що тютюнові вироби для нагрівання не є безпечними. Ця заява була зроблена після того, як Агентство з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) дозволило продаж IQOS на території США, але з дуже жорсткими обмеженнями, які також застосовуються і до тютюнових виробів.

Share.