П’ятниця, 24 Травня

МОЗ пропонує обмежити пересування всередині України та масові зібрання понад 10 людей

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець пропонує обмежити в Україні масові зібрання понад 10 людей, закрити заклади громадського харчування та торгово-розважальні центри, обмежити пересування в середині країни, запровадити дистанційний режим роботи та переглянути режим роботи громадського транспорту.

Відповідне звернення міністра опублікувала пресслужба МОЗ.

На думку міністра, працювати повинні лише аптеки та продуктові магазини.

«Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків», — заявив Ємець.

Він пропонує негайно, з урахуванням ситуації, перепрофілювати лікарні в інфекційні, опрацьовувати лише невідкладні випадки, скасувати всі невідкладні заходи та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією.

«Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України», — каже Ємець і додає, що самоізоляція — найефективніший спосіб запобігання поширенню хвороби.

Ємець заявив, що “сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи”.

Він назвав коронавірус ворогом №1 не тільки українського суспільства, але й всього світу та зазначив, що кожна година зволікання “може коштувати сотень, ба навіть тисяч людських життів”.

За словами міністра, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ще швидше реагувати на нові виклики.

З 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня. Також в країні обмежили масові зібрання понад 200 людей.

З 16 березня Україна на два тижні закриє кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.