МОЗ опублікувало прогноз розвитку епідемії коронавірусу в Україні

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Епідемія коронавірусу в Україні розвивається за «жовтим» сценарієм, він передбачає до 4 тисяч смepтей і 400 тисяч випадків інфiкування.

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За словами Ляшка, за останній місяць ситуація в Україні погіршилась і наразі МОЗ орієнтується на більш негативний прогноз.

«Коли місяць тому ми вперше презентували наші прогнози, Україна рухалася за “жовто-зеленим” сценарієм. Зараз наша динаміка чітко відображає “жовтий” сценарій, і, на жаль, ми орієнтуємося на 4 тис. летaльних випадків і близько 400 тис. випадків інфiкування, які можуть бути в нашій країні», – каже Ляшко.

За словами Ляшка, зростання захворюваності викликане послабленням карантину та збільшенням тестування.

«Україна з 8 по 27 липня перебувала на так званому “плато” щодо відсотків виявлених випадків у порівнянні з тестуванням. Якщо ми подивимося на кількість тестувань, то воно у нас щодня зростає. І за вчора ми зробили рекордну кількість тестувань ПЛР», – каже головний санітарний лікар.

Нагадаємо, усі регіони поділили на чотири зони за рівнем епідеміологічної небезпеки.

Зелена зона передбачає масковий режим в місцях скупчення людей, дотримуватися соціальної дистанції, одна людина на 5 квадратних метрів під час проведення масових заходів.

Жовта зона – крім вищезгаданого, заборонено також відвідувати будинки пристарілих, лікарні, соціальні установи.

Помаранчева зона – заборона розважальних закладів та ресторанів вночі, планової госпіталізації в лікарнях, роботи спортзалів, дитячих таборів.

Червона зона – всі обмеження, які вже згадувалися, а також заборона роботи громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльності кафе і ресторанів. Наразі до неї віднесені Луцьк та Тернопіль, а також Кіцманський район Чернівецької області.

Share.