Середа, 21 Лютого

МОЗ опублікувало оновлений список держав “зеленої” і “червоної” зони

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні в Україні почала діяти нова класифікація країн “зеленої” та “червоної” зон, також набули чинності нові правила повернення.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

Відтепер Україна включає до “червоного списку”  держави, де кількість нових випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує аналогічний показник в Україні.  Або ж якщо приріст числа інфікованих у них за останні 14 днів перевищує аналогічний за минулі 14 днів на 30%.

Враховуючи новий розподіл, МОЗ опублікувало оновлений список держав “зеленої” і “червоної” зони. Дані вказані станом на 31 липня.

До країн “зеленої” зони увійшли Україна, а також такі держави як Швеція, Португалія, Хорватія, Білорусь, Велика Британія, Туреччина, Словенія, Єгипет та Італія.

До “червоної зони” увійшли Китай, Угорщина, Грузія, Німеччина, Чехія, Болгарія, Албанія, Чорногорія, Польща, Франція, Росія. Повний список доступний за посиланням.

Варто підкреслити, що статус курортних країн, які приймають у себе українців попри пандемію, у порівнянні з останнім переглядом не змінився. Албанія, Болгарія і Чорногорія залишилися “червоними”, а Туреччина, Єгипет і Хорватія – “зеленими”.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що за новими правилами люди, які приїздять із країни “зеленої зони”, без самоізоляції та без проведення тестів проходять на територію України, повідомляє агентство УНІАН.

Усі прибулі до України з “червоної зони” зобов’язані або піти на 14 днів на ізоляцію, або впродовж доби здати ПЛР-тест, або приїхати на територію України вже з готовими результатами тестування, зробленого не пізніше як за 48 годин до моменту перетину кордону.

МОЗ буде оновлювати список країн зі значним рівнем поширення COVID-19 кожні 7 днів.