Вівторок, 27 Вересня

Московський патріарх заявив, що у львівській єпархії УПЦ МП відновлять «канонічний порядок»

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Московський патріарх Кірілл привітав з 50-річний ювілеєм митрополита Львівського і Галицького УПЦ (МП) Філарета (Кучеров), де висловив сподівання на відновлення «канонічного порядку» у єпархії уже «незабаром», що у контексті російсько-української війни і відкритого протистояння з УПЦ МП може бути сприйнято як прихована погроза, повідомляє Zaxid.net.

Митрополит Філарет, який ще на початку війни відмовився поминати московського патріарха під час богослужінь, на таке привітання не відреагував.

Привітання митрополита Філарета з 50-річчям з’явилось на офіційному сайті РПЦ 9 серпня. У ньому Кірілл наголошує, що Філарет багато років підпорядковувався колишньому московському патріарху Алєксію ІІ. Також Кірілл висловлює сподівання, що «канонічний порядок у дорученій Вам церковній справі незабаром буде відновлено».

Московський Патріарх публічним повідомленням привітав з днем народження митрополита Філарета, де натякнув на необхідність повернути канонічні зв’язки з РПЦ

ZAXID.NET не вдалося отримати коментар митрополита Філарета з реакцією на таке привітання, яке у контексті активного дистанціювання УПЦ МП від Москви можна сприймати як неприховану погрозу.

Нагадаємо, що на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну декілька єпархій УПЦ (МП), у тому числі львівська, припинили традиційне поминання патріарха московського Кіріла на всіх богослужіннях, а глава УПЦ МП Онуфрій у перший же день російського вторгнення назвав його «повторенням Каїнового гріха». Згодом митрополит Філарет назвав дії російських окупантів геноцидом українського народу.

А вже 27 травня УПЦ МП оголосила про свою незалежність і про розірвання стосунків з російською церквою. У статут внесли зміни, що, зокрема, стосуються викреслення згадки про патріарха Кірілла.

Share.