МОК позбавив Британію олімпійських кваліфікаційних турнірів у “нових” видах спорту через «дискримінацію» росіян та білорусів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міжнародний олімпійський комітет позбавив Лондон права на проведення кваліфікаційних турнірів на Олімпіаду-2024 у “нових” видах спорту. Про це повідомило видання The Times.

На Олімпіаді-2024 серед інших вперше будуть представнені брейкінг та велоспорт BMX. Натомість скейтбординг та скелелазіння дебютували у статусі олімпійських дисциплін у Токіо-2020, відтак, усі вони є “новими” для Олімпіади. Олімпійська кваліфікація на ці змагання була запланована у Лондоні на червень 2024 року.

У березні МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям дозволити змагатися російським та білоруським спортсменам у нейтральному статусі. Уряд Великої Британії допустив до змагань на території країни атлетів з росії та Білорусі. Це дало право виступити тенісистам з цих країн у трав’яному сезоні, зокрема, зіграти на Вімблдоні.

Однак уряд висунув їм ряд вимог для участі у будь-яких турнірах:

  • атлети з росії та Білорусі повинні підписати особисту декларацію про нейтралітет і погодитися не підтримувати війну в Україні.
  • не підтримувати керівництво росії, що провадить війну в Україні.
  • не отримувати державне фінансування.

У МОК назвали умови уряду Великої Британії “дискримінаційними”. Відтак, організація позбавила Лондон кваліфікаційних турнірів у “нових” видах спорту.

Які кваліфікаційні турніри відібрали у Лондона

  • брейкінг
  • скейтбординг
  • скелелазіння
  • велоспорт BMX

Ба більше, виконавча рада МОК повідомила Британську олімпійську асоціацію (BOA), що надалі не розглядатиме Лондон як потенційне місце проведення для кваліфікаційних турнірів на Олімпіаду-2024. BOA у коментарі для The Times відповіла на рішення Міжнародного олімпійського комітету розчаруванням.

“Ми надзвичайно розчаровані тим, що не змогли провести олімпійську кваліфікаційну серію у Великій Британії, як сподівалися. Це особливо засмучує тих британських спортсменів, які зараз втрачають перевагу відібратися в Париж”, – сказав представник Британської олімпійської асоціації.

Наразі МОК не визначив нове місце проведення олімпійської кваліфікації у нових видах спорту.

Літні Олімпійські ігри-2024 розпочнуться у Парижі 26 липня, а завершаться 16 серпня.