Місто виділить 20 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків ранкового ракетного удару

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні внаслідок ракетного удару по Львову було пошкоджено близько 100 помешкань, вибито близько 500 вікон в будинках. Один з житлових будинків постраждав найбільше. Також значних руйнувань зазнав дитячий садок поруч. Зранку на місці події відбулось виїзне засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого прийнято першочергові рішення щодо ліквідації наслідків. Зокрема, комунальники обстежать всі будинки і територію поблизу для оцінки збитків. Вже прийнято рішення про виділення з міського бюджету 20 млн грн на ліквідацію наслідків.

Спочатку члени комісії заслухали представників мешканців та управління освіти.

«У постраждалому будинку є 70 квартир, по 10 в кожному під’їзді. Найбільше постраждали 6-й і 7-й під’їзди, що потребують заміни конструктивних елементів, там пошкоджено дах.

Жертв немає», – сказав Назарій Чорний, керівник управлінської компанії будинку.

Водночас значних руйнувань зазнав і дитячий садок, розташований поруч.

«Дитячий садочок “Казка” відвідує близько 70 дітей. Приміщення садка постраждало дуже сильно: вибито всі вікна, всі міжкімнатні двері, постраждав дах і територія, куди влучила ракета.

Наразі батьки всіх дошкільнят повідомлені, дітей буде переведено до найближчих дитячих садочків в районі», – розповів Андрій Закалюк, керівник управління освіти Львова.

Представники ДСНС розповіли, що на місці залучені всі необхідні сили і засоби, проведено першочергові роботи з локалізації та гасіння пожежі. Зараз рятувальники займаються розбором конструкцій.

Також спільно з мешканцями місто вирішить питання щодо тимчасового проживання на час відновлювальних робіт.

«Зараз необхідно провести спілкування з мешканцями, щоб вони знали, де вони зможуть тимчасово проживати, поки будуть тривати роботи з ліквідації наслідків. Ми діємо за існуючою процедурою – кожен мешканець отримає фінансову компенсацію за пошкоджені двері і вікна, щоб пошвидше приступати до відновлення. Найближчим часом визначимо, куди будемо відселяти мешканців, треба дати людям різні опції на вибір

Щодо садочка – коли рятувальники закінчать свою роботу, треба одразу оцінити ситуацію і брати підрядну організацію для нагальної заміни вікон, дверей», – наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Як зазначив перший заступник міського голови – заступник міського голови з економічного розвитку Львова Андрій Москаленко, за попередніми розрахунками, потрібно близько 20 млн грн для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Відтак комісія прийняла такі рішення:

1) З резервного фонду виділяють близько 20 млн грн для ліквідації наслідків ракетного удару.

2) Щодо житлового будинку, що постраждав, керівництво ОСББ має охарактеризувати остаточні пошкодження та обговорити з мешканцями потребу щодо відселення. Місто покриє всі видатки: заміна вікон, дверей, ремонтні роботи даху, тощо.

3) Визначити і запропонувати людям місця для відселення – модульне містечко, готелі, орендоване житло, витрати на які покриватимуться з місцевого бюджету.

4) У дитячому садочку будуть одразу приступати до ремонтних робіт. Для цього будуть залучені всі необхідні комунальні підприємства.