П’ятниця, 3 Травня

Місяць після найбільшого обстрілу у Львові: що зроблено за цей час

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Місяць тому, 6 липня, Львів зазнав найбільшого ракетного удару по цивільній інфраструктурі. Тож останній місяць людські й фінансові ресурси місто скеровує на відновлення зруйнованих будівель і допомогу постраждалим мешканцям. Місто замінює вибиті вікна, відновлює дахи, міжбалконні перекриття та виконує інші роботи.

«Минає місяць, як ми втратили 10 людей. Це найбільша трагедія, яка торкнула наше місто з часу війни. Ракета «Калібр» влучила у наші житлові будинки, забрала життя львів’ян і завдала великих руйнувань. Відразу після рятувальників ми розпочали відновлювальні роботи.

До листопада плануємо перекрити дахи усіх будинків. Щоб через зиму провести роботи всередині. Треба буде повністю відновити найбільш постраждалі квартири, закупити меблі і все необхідне, щоб мешканці могли повернутися в своє житло.

Також хочемо весь двір привести до належного стану, щоб він став якісним громадським простором.

На ремонтні роботи місто вже виділило з бюджету 100 млн грн. Також очікуємо на допомогу від ЮНЕСКО», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Найбільших руйнувань після обстрілу зазнали 4 будинки – на вул. Стрийській, 62, 64, 66, 68. Станом на зараз тут завершують протиаварійні демонтажні роботи. З наступного тижня розпочнуть мурувати зруйновані поверхи. Будинки планують повернути до такого стану, якими їх будували 100 років тому.

«Після обстрілу ми вивезли звідси близько 100 великих МАЗів будівельного сміття.

У будинках №62 і №68, які менше постраждали, – провели консерваційні роботи – постелили рубероїдне покриття і встановили тимчасові бетонні конструкції, щоб будівля не замокала. Також по будинку №68 вже маємо креслення, як відновлювати дах.

Щодо будинків №64 і №66, то у них зруйновані верхні поверхи. Ці поверхи будемо відмуровувати. Хочемо до початку опалювального сезону вимурувати поверхи, зробити перекриття, дах, встановити дерев’яні вікна і двері – це наша «програма мінімум» по цих будівлях», – розповів Любомир Зубач, заступник міського голови з містобудування.

Також тривають роботи із встановлення вікон, відновлення міжбалконних зовнішніх плит, дверей та брам. Станом на сьогодні вже встановлено 249 пластикових вікон, відновлено 23 міжбалконних зовнішніх плити, готують документи на комісію ТЕБ і НС на відновлення 11 пошкоджених дверей.

Тих мешканців, які не мали іншого житла, місто спочатку поселило у модульні містечка. Також кілька сімей тимчасово проживають у кампусі УКУ. Паралельно місто виділяє кошти на компенсацію оренди за житло. Виплачують за 1-кімнатну квартиру 10 тис. грн, за 2-кімнатну – 12 тис. грн, за 3-кімнатну – 15 тис. грн. Допомогу люди отримуватимуть доти, поки зруйновані будинки не будуть відбудовані.

На сьогодні, за словами Ірини Маруняк, заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, допомогу для тимчасового проживання вже отримало 40 мешканців квартир будинків на вул. Стрийській, 62, 64, 66, 68, і ще 3 мешканців отримають в найближчі дні. Загалом сума цих виплат становить 505 тис грн.

«Ми постійно зустрічаємося із мешканцями будинків, які постраждали від ракетного удару. Це відбувається щотижня. Обговорюємо питання заміни вікон, відновлення дахів.

У поганому стані є 17 дахів. З них 1 дах вже відремонтовано, 11 в роботі, 1 дах зголосився зробити сам мешканець, бо це мансардне приміщення, в якому він жив, а по 4 ще тривають протиаварійні демонтажні роботи.

А вже відсьогодні почали заміну дерев’яних вікон у будинку №74. Також будемо відновлювати вхідну браму у будинку №70. Маємо вже кошти на ці роботи», – повідомила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, внаслідок ракетного обстрілу Львова 6 липня 10 людей загинуло, 48 отримали травми; 17 будинків пошкоджено (з них 13 пам’яток архітектури, з яких 4 будинки – вул. Стрийська, 62, 64, 66, 68 практично зруйновані); 17 дахів пошкоджено; вибито приблизно 3 тис. вікон, з яких 596 – дерев’яні.

Відтак 10 липня на сесії Львівської міської ради було прийнято Програму ліквідації наслідків надзвичайної ситуації внаслідок ракетного удару по будинках м. Львова зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року. Цією програмою передбачено 100 млн грн на компенсацію протиаварійних робіт, капітального відновлення будинків та відселення мешканців на час робіт.

А 21 липня виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення про виділення 56,3 млн грн з резервного фонду бюджету на відновлення житлових будинків Львова, які постраждали від ракетного обстрілу. Йдеться про кошти на ремонт дахів, вікон у 14 житлових будинках, 13 з яких є пам’ятками архітектури. Це 13 будинків на вул. Стрийській та 1 будинок на вул. Сахарова.