Міноборони України підготувало контракт на придбання трьох літаків АН-178

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міноборони України вже підготувало проєкт контракту з ДП “Антонов” на постачання трьох літаків Ан-178. Це перший серійний літак ДП Антонов без комплектування із РФ. Новинка на дві третини складається з деталей, вироблених у США, і на третину — зі зроблених в Україні.

Цей новий літак з сучасним бортовим обладнанням відповідає вимогам ЗСУ та може замінити Ан-26, в тому числі для підготовки курсантів.

“Сподіваюся, що ми і надалі будемо збільшувати кількість літаків, які буде замовляти наше міністерство оборони”, – сказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

За словами Уруського, Українським збройним силам необхідно оновлювати авіапарк ВСУ, особливо у світлі останніх трaгічних подій. адже в експлуатації й досі знаходиться стара техніка. Втім, коштів на швидке й повне оновлення авіапарку наразі в Державі немає.

Факти про літак: ДП Антонов зараз продовжує роботи щодо літака Ан-178 для поліції Перу. Виготовлений для Перу літак може в різних конфігураціях перевозити особовий склад (до 100 осіб), пасажирів (до 80 осіб), вантажі (до 18 т) або хворих на ношах (40 осіб).

Літак здатний безпечно сідати і злітати на будь-яких аеродромах, зокрема ґрунтових. Конструкція транспортної кабіни дозволяє перевозити всі типи пакетованих вантажів, що існують у світі, зокрема морські контейнери С1 (2,4 м x 6,1 м).

Літак оснащено висувною рампою довжиною 3,3 м — для заїзду техніки, вантажів або завантаження десанту. Дві електролебідки всередині транспортної кабіни мають підйомну вагу до 1 т для навантаження несамохідних колісних вантажів.

На лайнері встановлено два турбовентиляторні двигуни виробництва компанії Мотор Січ із тягою 7,8 тис. кгс. Максимальна вантажопідйомність літака — 18 т.

До слова, підприємство розпочало роботи над новітнім військово-транспортним літаком Ан-188, який має прийти на заміну Іл-76, термін служби яких закінчується в 2035 році.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР