Середа, 28 Лютого

Міноборони погодило місце для сервісного центру Bayraktar

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міноборони України погодило місце для будівництва центру з обслуговування турецьких БПЛА Bayraktar. Там здійснюватимуть ремонт, модернізацію безпілотників і навчання персоналу.

Про це в інтерв’ю АрміяІнформ розповів начальник Головного управління земель оборони та фондів Міноборони Борис Закутній. Його відомство здійснює загальну організацію та координацію роботи щодо будівництва та облаштування Спільного центру.

“На цьому етапі я чітко можу говорити, що цей проект уже імплементований в українське законодавство, адже роботі передувало укладення Меморандуму про співпрацю між Міноборони та компанією BAYKAR MAKINA SANAYI VE TICARET ANONIM SIRKETI. І окремо, для створення сприятливих умов будівництва та облаштування Центру Верховна Рада України ухвалила Закон “Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях”, – зазначив посадовець.

За його словами, Міноборони за результатами перемовин із інвесторами та всіма зацікавленими сторонами узгодило місце розташування Центру. Крім того, було розроблено проект Дорожньої карти щодо передачі в користування земельної ділянки та здійснено урегулювання питань щодо подальшого спільного використання аеродрому.

Будівництво заводу Baykar в Україні

У лютому 2023 року між урядами України та Туреччини було укладено угоду про співробітництво у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях.

У червні посол України в Туреччині Василь Боднар розповів, що власник турецької компанії Baykar створив українську компанію, яка вже придбала земельну ділянку під будівництво заводу з виробництва турецьких безпілотників.