Середа, 19 Червня

Міноборони назвало дані ЗМІ про закупівлю харчів для військових «маніпуляцією»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Міністерстві оборони України назвали «введенням в оману» та «відомостями з ознаками маніпуляцій» повідомлення ЗМІ про нібито закупівлі харчів для військових у два-три рази дорожче за ціни в магазинах Києва. Про це йдеться в заяві відомства, опублікованій 22 січня.

Там заявили, що для Мінооборони «організація якісного та безперебійного харчування військовослужбовців, зокрема в зоні ведення бойових дій», залишається пріоритетом.

«Для цього міністерством у встановленому законом порядку здійснюється закупівля відповідних послуг. Відомості щодо змісту закупівель послуг харчування, які набули поширення в публічному просторі, розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману», — ідеться в заяві.

У відомстві кажуть, що готують матеріали до СБУ, щоб провести розслідування щодо «завідомо неправдивих відомостей, які шкодять інтересам оборони в особливий період», та обіцяють провести внутрішню перевірку.

«У випадку виявлення порушень в діяльності посадових осіб Міноборони вони нестимуть відповідальність згідно закону», — додали там.

Глава Міноборони Олексій Резніков 21 січня особисто звернувся до голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича. Він просить невідкладно провести засідання та заслухати «вичерпну інформацію» щодо порядку, обставин та результатів закупівлі послуги харчування військових на 2023 рік за участі представників НАБУ та ДБР.

Напередодні редактор проєкту Наші гроші Юрій Ніколов у своєму матеріалі на ZN.ua розповів, що Міноборони України закуповує харчі для військовослужбовців у два-три рази дорожче порівняно з цінами у магазинах Києва. Він посилається на відповідні угоди, отримані від «джерела у ЗСУ». Видання наголосило, що відомство проігнорувало усі запити та запитання.

Ілюстрацію навели в ZN.UA

Народна депутатка Мар’яна Безугла згодом заявила, що керівництво Міноборони викликали в комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. В Офісі президента анонсували перевірку.