П’ятниця, 22 Вересня

Мінкульт рекомендуватиме не продовжувати оренду храмів Лаври для УПЦ МП

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністерство культури та інформаційної політики буде рекомендувати не продовжувати з УПЦ (МП) оренду двох храмів Києво-Печерської лаври, заявив міністр Олександр Ткаченко, пише Радіо Свобода

«Дійсно, спливає угода про оренду Успенського та Трапезного храмів у Верхній лаврі. Відповідно до нас звернувся директор заповідника щодо інформування цього питання. Ми, на виконання указу президента щодо перевірки стану справ використання майна лаври, будемо рекомендувати таку угоду не продовжувати», – розповів Ткаченко в ефірі національного телемарафону.

За його словами, було створено міжвідомчу урядову комісію щодо використання майна лаври, тому поки триватиме перевірка, ці приміщення не використовуватимуть.

«З огляду на те, що на Верхній лаврі закінчується термін оренди, до того моменту, поки перевірка не буде завершена, таке використання унеможливлюється. Щодо іншого майна – є угоди, які тривають і поки що будуть продовжені до завершення такої перевірки», – сказав міністр.

Щодо майбутнього приміщень Нижньої лаври Ткаченко нагадав, що у 2013 році з УПЦ (МП) була укладена безстрокова угода.

«Але є указ і міжвідомча комісія, нам доведеться перевірити, чи не було там порушень і з огляду на це ухвалювати рішення», – пояснив міністр