Середа, 21 Лютого

Міністр охорони здоров’я розповів, чи планує МОЗ закривати храми на карантин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Очільник МОЗ Максим Степанов повідомив, що не планує забороняти відвідування церков під час адаптивного карантину.

Так Степанов відповів на запитання про закриття храмів під час під час брифінгу у Львові, передає Українська Правда.

“Я навіть не знаю, як це коментувати. Яке закриття церков? Це вже хтось щось самостійно придумав…

Звинувачень на адресу церков я ніколи не робив. У висновках епідеміологічних розслідувань зазначено, що посилення розповсюдження коронавірусу відбувається за рахунок транспорту.

В деяких районах ми фіксуємо, що це відбувається під час богослужінь. Я сам зокрема є людиною, яка ходить в церкву, і теж інколи спостерігаю недотримання тих правил, які у нас встановленні. Якщо є така проблематика в тому чи іншому храмі, її просто потрібно виправити”, – зазначив Степанов.

Нагадаємо, раніше Степанов повідомив, що головною причиною зростання кількості хворих на Заході, особливо в селах, є богослужіння.

При цьому Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій публічно відреагувала на звинувачення міністра охорони здоров’я.

“Від початку карантину в Україні Церкви і релігійні організації в цілому вживають необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь, інших релігійних заходів та своєї соціальної діяльності.

Багато релігійних громад організували онлайн-трансляції своїх богослужінь, а допуск віруючих у храми і молитовні будинки відбувається за умови наявності захисної маски, з дотриманням рекомендованої урядом дистанції та використанням антисептичних засобів”, – зазначили у повідомленні.