Міністр оборони Польщі пропонує Німеччині віддати Україні системи Patriot

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що попросив Німеччину передати Україні запропоновані Польщі системи ПРО Patriot.

“Після подальших ракетних обстрілів росії, я попросив Німеччину, щоб запропоновані Польщі батареї Patriot були передані Україні і розміщені на західному кордоні.

Це захистить Україну від подальших жертв і знеструмлення та підвищить безпеку на нашому східному кордоні.

Наразі намецька сторона на пропозицію Блащака не відреагувала.

Після того, як у Польщі впала ракета Німеччина запропонувала Варшаві систему протиракетної оборони Patriot.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що вітає пропозицію Німеччини і запропонує розмістити систему поблизу кордону з Україною.

Як нещодавно заявив Ярослав Качиньський, голова правлячої партії Польщі Право та справедливість, для безпеки Польщі було б краще, якби Німеччина запропонувала ППО Patriot не їй, а Україні.

“Я думаю, що для безпеки Польщі було б краще, якби німці передали це обладнання українцям, навчили українські екіпажі з умовою, що батареї будуть розміщені на заході України”, – сказав він.

За словами Качинського, це дало б змогу збивати російські ракети, ймовірно, з більшою ефективністю, ніж зі старих радянських систем С-300.

“З іншого боку, це захистить нас від подій, подібних до тих, що сталися в Пшеводові. Водночас, якщо росіяни вирішать напасти на нас, це також буде для нас захистом. Я б вважав таке рішення оптимальним і таким, що показує, що німці дійсно змінюють своє ставлення, а не займаються пропагандою”, – підсумував Качинський.