Міністерство культури отримало в управління замки в Львівській області

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України перейшли сім об’єктів культурної спадщини в Львівській області.

Відповідний акт приймання-передачі було підписано 16 червня з Львівською обласною державною адміністрацією, повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, МКІП отримало в управління Підгорецький, Олеський, Золочівський замки, П’ятничанську вежу, монастир капуцинів та костел Св. Антонія в селищі Олесько, а також костел Воздвиження та Св. Йосифа в Підгірцях.

Це означає, що змінився суб’єкт управління: від Львівської ОДА пам’ятки перейшли в сферу управління міністерства, але їх державний статус залишається незмінним.

Відтепер Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького, на баланс якої передано ці об’єкти, зможе використовувати для їх належного утримання та реставрації кошти державного бюджету.

Реставрація вказаних пам’яток дозволить зробити їх справжніми туристичними магнітами, одними з найбільш туристично привабливих об’єктів регіону.

«Тепер ми зможемо провести капітальні реставраційні роботи. Підійдемо повноцінно: освітлення, ремонт, охоронна система, інфраструктура, промо, дозвілля та інтерактив. Також залучимо меценатів.

Паралельно Міністерство розробляє план їхнього стратегічного розвитку. І мова йде не тільки про ремонт, який дозволить повноцінно експлуатувати пам’ятки, а й про використання їх для бізнесу у сфері креативних індустрій: проведення фестивалів, зйомку фільмів, реклами, серіалів та інших креативних проєктів», — прокоментував Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Замкам — бути 🙂Сьогодні нам вдалося повернути до сфери управління міністерства Підгорецький, Олеський, Золочівський…

Gepostet von Олександр Ткаченко am Donnerstag, 18. Juni 2020

Міністр акцентував увагу, що ці пам’ятники мають головне – атмосферу, антураж і дух української історичної культури. Тому, підійшовши комплексно, в Міністерстві планують повернути гордість для країни і перетворити об’єкти в справжні туристичні “магніти”.