Міністерство юстиції скасувало право власності доньки Григорія Козловського на 2 ринки Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Офіс протидії рейдерства при Міністерстві юстиції скасував реєстрацію права власності доньки львівського бізнесмена та політика Григорія Козловського на два ринки «Підзамче» (вул. Хмельницького, 120) і «Винниківський» (вул. Солодова, 4). Раніше вищезазначені ринки незаконно вибули з комунальної власності і завдяки схемі перейшли у компанію доньки Софії Максимець.

Про приватизацію ринків 26 травня повідомив сайт «Наші гроші.Львів». З 2001 року ринки були в оренді ТзОВ «Дари Львівщини», єдиною власницею якого в липні минулого року стала Софія Максимець. Після зміни власників ринків їхнє майно перейшло з комунальної в приватну власність.

Для того, аби повністю набути право власності на 2 ринки, компанія «Дари Львівщини» віддала майно базарів в іпотеку двом фірмам: «Винниківський шлях» і «Галицький шлях». Їхніми засновниками є власне Григорій Козловський та його  бізнес-партнер Олексій Різник.

Управління комунальної власності ЛМР подало від імені міського голови Львова Андрія Садового скаргу в Офіс протидії рейдерству при Міністерстві юстиції щодо нотаріуса Ольги Глинчак-Кучерепи, а також двох реєстраторів Винниківського комунального підприємства «Реєстрація майна та бізнесу» Ірини Ревакович і Христини Бойко, які і пересмикнули право власності на майно ринків  «Підзамче» і «Винниківський» на фірму доньки бізнесмена.

26 червня Офіс протидії рейдерства відреагував на скаргу і скасував право власності фірми Софії Максимець на обидва ринки, повернувши їх в комунальну власність. Однак Мін’юст не скасував договір про іпотеку.

«Нотаріус, який посвідчував іпотеку, на думку міністерства юстиції, вчиняв правомірні дії. Тому іпотеку треба буде ще скасувати в суді або ж власники компаній скасують її добровільно», – повідомила начальниця управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.

У львівському осередку «Самопомочі» закликали Григорія Козловського повернути ринки у власність міста добровільно.

«Щоб остаточно повернути майно, ЛМР має звернутись до суду, щоб скасувати договір позики, або ж пан Козловський повинен проявити “європейську солідарність” і добровільно віддати майно громаді міста.
Прокуратура повинна оголосити підозру винниківським реєстраторам, які сприяли спробі крaдіжки».