Четвер, 23 Вересня

Міністерство фінансів США оштрафувало Amazon за продаж товарів в анексований Крим

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністерство фінансів США оштрафувало інтернет-магазин Amazon на понад 134,5 тисяч доларів. Компанія надавала послуги з порушенням санкційних програм, зокрема щодо Криму.

Про це йдеться в заяві Міністерства фінансів США, передає Громадське.

Протягом 2011-2018 років Amazon надавала товари й послуги мешканцям регіонів, які підпадають під санкції. Це стосується анексованого Криму, Ірану та Сирії.

Хоча ще у лютому 2015 Amazon повідомляв про припинення діяльність із клієнтами з Криму.

Окрім того компанія обслуговувала клієнтів, які фігурують у санкційних списках або раніше працювали на дипломатичні місії країн із цих списків. Йдеться про санкційні списки щодо Росії, Куби, Ірану, Північної Кореї, Судану та Сирії.

Причиною порушень називають некоректну роботу автоматизованої системи з перевірки клієнтів у санкційних списках. За весь час інтернет-магазин надав послуг і товарів на приблизно 269 тисяч доларів, порушуючи санкційні програми.

В уряді США вважають, що компанія пізно повідомила про некоректну роботу. Спершу її хотіли оштрафувати на значну більшу суму.

Закон передбачає за явне порушення цих приписів максимальний штраф у 1 038 206 212 доларів. Але згодом у відомстві вирішили, що порушення були незначними, крім того, компанія повідомила про них самостійно.

Share.