Понеділок, 4 Грудня

Мільйони готівки і громадяни рф: що СБУ знайшла в Лаврі та інших церквах УПЦ МП

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В лаврі знайшли мільйони готівки в гривнях, доларах та рублях.

Під час обшуків у Києво-Печерській лаврі та інших приміщеннях УПЦ (МП) правоохоронці знайшли мільйони готівки, проросійську літературу та сумнівних громадян Росії.

Про це 23 листопада повідомили в Службі безпеки України, пише ТСН.

Загалом було перевірено понад 350 церковних споруд і 850 осіб у Києві та на Рівненщині. Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, зокрема з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни РФ, що перебували на території об’єктів.

Деякі з них під час перевірки документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження.

Також на території Києво-Печерської лаври перебував 32-річний громадянин України. У СБУ зазначили, що він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства “Антван”.

Водночас він є довіреною особою власника однойменної російської компанії “ANTVAN GROUP” – громадянина РФ Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження.

Крім того, під час безпекових заходів виявлено:

  • проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, зокрема для пропаганди “руского міра”;
  • готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.