Неділя, 16 Червня

Мерія Львова застерігає мешканців не пірнати у водойми на Водохреща

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Цієї суботи, 6 січня, християни відзначатимуть свято Богоявлення Господнього, або як в народі його називають – Водохреща.

Для багатьох у цей день вже стало традицією купатися у водоймах. Однак фахівці вкотре наголошують, що купання у холодній воді може бути корисним лише за умови, якщо загартовуватися регулярно.

А одноразове пірнання без підготовки не оздоровить, а навпаки, може стати причиною проблем зі здоров’ям.

«Очікувати, що разове купання в холодній воді зробить вас здоровим раз і назавжди, не варто. Холодна вода насправді може бути корисною, але лише при систематичному загартовуванні, тобто при щоденному контакті з холодною водою. А починати загартовуватись краще поступово, у теплу пору року, повільно знижуючи температуру води.

Один із найпростіших варіантів, з яких можна розпочати загартовування водою у будь-яку пору року, це контрастний душ», – наголошують в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.

Водночас, медики не рекомендують пірнати у холодну воду навіть при мінімальних симптомах застуди, адже різка зміна температури у цьому випадку буде згубною для імунітету. Також лікарі особливо не радять цього робити тим, у кого хворі нирки, хто має діабет і проблеми з тиском, а також різні хронічні захворювання.

Нагадаємо, раніше в Православній церкві України заявили, що насправді купання в ополонці на Водохреща жодним чином не призводить до духовного очищення і не “звільняє” від гріхів, назвавши це міфом.

Kрiм тoгo, свящeннoслyжитeлi зaзнaчили, щo нeмaє жoднoгo цeркoвнoгo приписy для вчинeння тaкoї дiї в oднe з двaнaдeсятих свят – Хрeщeння Ісyсa Христa в рiчцi Йoрдaн, якe щe нaзивaється Бoгoявлeнням.

Taк, y крaїнaх грeцькoї цeркoвнoї трaдицiї пoширeний звичaй oсвячyвaти вoди чeрeз кидaння в них дeрeв’янoгo хрeстa, який чoлoвiки вилoвлюють з вoдoйми, aлe влaснe кyпaнням нe бyв.

“Дyжe вaжливo рoзyмiти сyть християнськoгo святa i нe плyтaти йoгo з мoдoю, трaдицiями, нaрoдними вiрyвaннями, тим бiльшe – iз зaбoбoнaми чи мaрнoвiрствoм”, – нaгoлoсили в ПЦУ.