Понеділок, 24 Червня

Мер Львова: «Якщо люди не дотримуватимуться правил, то кількість хворих збільшиться»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За останню добу на Львівщині провели рекордно багато ПЛР-тестувань — 500, з яких 96 є виявились позитивними. Відтак, мер міста просить мешканців дотримуватись правил карантину та унеможливити медичний колапс в місті.

«За останню добу лабораторії зробили 500 ПЛР-аналізів. Маємо 96 позитивних результатів. Пояснення такої кількості просте: більше тестів — більше хворих. Кількісно це рекорд для Львівської області. Але це також і найбільша кількість зроблених досліджень. У співвідношенні хворих — 19%, тобто не більше визначеної норми.

Також додався до сьогоднішнього результату спалах захворювання у ФК «Карпати».

Загалом, друзі, гляньте на вулиці міста. Там більше нема карантину. Якщо люди не можуть дотримуватись правил, то прогнозовано, що кількість хворих збільшиться. Сьогодні наше головне завдання — не допустити колапсу у медичній системі Львова. Бережіть себе та рідних”, — зазначив мер міста Андрій Садовий.

Нагадаємо, станом на ранок у Львові та на Львівщині підтверджено 1830 випадків інфікування коронавірусом, з них 60 — летальні. 457 пацієнтів одужало.

За оперативними даними, за вчорашню добу лабораторні центри в місті провели 500 ПЛР-тестів, з яких 96 — позитивні (з них — 64 це мешканці Львова).

Додамо, що Львів переходить на шведський варіант м’якого карантину, але його можуть посилити.

«Львів плавно переходить у шведський варіант, коли кожен несе персональну відповідальність за своє здоров’я і своїх рідних. У нас упродовж двох тижнів утримується показник 11-19%, вчора це було 19%. Ми не можемо одномоментно подолати вірус», – завважив мер.

На питання, чи можуть посилити карантин у Львові, він відповів, що ці рішення має право приймати виключно обласна комісія ТЕБ і НС. Але якщо показник відношення інфікованих до протестованих за добу сягне 23%, то Львів звертатиметься щодо посилення карантину.

«Іншого варіанту немає. Всюди, де є послаблення, є спалахи. Будемо жити з коронавірусом до кінця року», – сказав Андрій Садовий.