Понеділок, 4 Березня

Мер Львова Андрій Садовий прокоментував можливість послаблення карантину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мер Львова Андрій Садовий прокоментував можливість послаблення карантину. Він вважає, що подібне рішення можна приймати у п’ятницю, адже зараз важливо проаналізувати тенденцію щодо кількості інфікованих коронавірусом. Садовий також підтримує пропозицію щодо дозволу за певних умов відвідування мешканцями парків та скверів.

«Ми прекрасно розуміємо, що життя має триває, але сьогодні у нашому фокусі — карантин. Жорсткі дії, які були впроваджені, зокрема, у Львові дали достатньо низький ріст захворювань.

Щодо парків — я підтримую позицію, бо у нас дуже багато парків, скверів, якщо люди, витримуючи фізичну дистанцію, зможуть певну частину дня бути там, чи пройтись погуляти — це корисно.

Я би відкривав книжкові магазини, але з умовою дотримання дистанції. Не знаю, чи на часі відкриття музеїв та бібліотек.

Є, наприклад, малі продуктові магазини, де чітко люди дотримуються фізичної дистанції. Якщо є невеликий магазин, який продає інші речі, то чому його не можна відкрити, враховуючи такі самі обмеження.

Але все залежить від моніторингу ситуації. Якщо міста мають позитивний результат щодо відсутності росту хворих — це можна зробити. Тут більше треба делегувати місцевим органам влади, тоді на місці краще видно у кожному регіоні своя специфіка.

Я за те, щоб ми продовжили карантин ще до 12 травня, але щоб ми почали послаблення. Але ще раз наголошую, що це можна буде побачити наприкінці тижня. Я би в п`ятницю фіналізував кінцеве рішення”, — прокоментував Андрій Садовий, міський голова Львова, під час прямого ефіру на одному з українських телеканалів.

Нагадаємо, станом сьогодні на ранок у Львові та на Львівщині підтверджено 256 випадків інфікування коронавірусом, з них 10 — летальні.