Понеділок, 24 Червня

Меморіал Небесної сотні у Львові визнали найкращим сквером в Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Проєкт Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові переміг у номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору» категорії “сквери, бульвари” у Національній премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну. Про це повідомляє L&A. Ландшафт і Архітектура.

В голосуванні брали участь міжнародні журі із Латвії, Північної Ірландії, Бельгії, Ірландії і також з України. Журі розглядали об’єкти зі всієї України, термін проектування та реалізація яких датується 2010-2020 роками, тобто останні 10 років.

Нагадаємо, 23 серпня 2019 року на вул. Кривоноса-Замковій відкрили першу частину Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Меморіал складатиметься з двох частин: площі з стелою на верхній терасі та з пішохідного моста між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Він виводитиме на терасу з боку вул. Замкової, де облаштовано площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні.

Концепція проекту Меморіалу — це створення мінімалістичного простору, який передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні, котрі віддали своє життя під час Революції Гідності.

Загальна площа ділянки — 0,9140 га, меморіальна площа — 550 м кв. На площі висадили 16 дерев та 584 злакових рослин (вівсяниця вічнозелена міскантус, вейник).

Основний матеріал проекту — кортен, який з часом змінює свою фактуру і має особливу символічність боротьби та палаючого вогню. Меморіал наповнено злаковими рослинами, які нагадуватимуть колоски пшениці, що є символом українського народу.

Тут створили три нові оглядові майданчики з прекрасним краєвидом на місто, встановлено 107 вигравіруваних табличок із портретами зaгиблиx.

Переможця конкурсу на найкращий проект меморіалу визначили у лютому 2017 року. Перше місце посів авторський колектив, у який входять Андрій Лесюк, Марія Яструбчак та Христина Пундак. Місце для майбутнього меморіалу обирали і узгоджували з родинами героїв.

Проект площі Митної у Львові також найкращим реалізованим проектом площі в Україні за останні 10 років