Вівторок, 5 Березня

Медикам, які лікують коронавірусних пацієнтів, підвищать зарплату до 300% – МОЗ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

МОЗ України передбачило необхідні кошти , щоб підвищити заробітну плату усім без винятку медичним працівникам, які лікують хворих на коронавірус COVID-19. Про це повідомив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов на щоденному брифінгу, інформує прес-служба міністерства.

Підвищення становитиме до 300%. На виплати з квітня передбачено близько 15,8 млрд грн.

Кошти за березень уже пішли в регіони, а механізм підвищення зарплат, починаючи з квітня, буде прийнятий на засіданні уряду 22 квітня, сказав Степанов.

«Як і обіцяли, у нас є вирішення питання щодо зарплат медпрацівників. Тут важливо розмежовувати підвищені виплати за роботу у березні і за всі наступні місяці. Якщо ми говоримо про березень, то це питання з боку уряду і МОЗ вирішено в повному обсязі. Всі кошти державного бюджету перераховані на місця за рахунок медичної субвенції», – наголосив міністр.

За його словами, у відомстві зробили усі розрахунки і зараз справа за місцевою владою та керівництвом відповідних медичних установ.

При цьому, як підкреслив Степанов, виплата заробітної плати, підвищеної до 300%, починаючи з квітня – матиме інший механізм.

«Цей ресурс був передбачений змінами до держбюджету, прийнятими на минулому тижні. Документ вже підписав президент. Передбачено близько 15,8 млрд грн на підвищену заробітну плату всім без виключення медичним працівникам, які працюють з COVID-19. На найближчому засіданні уряду буде прийняте рішення, в який спосіб будуть нараховувати відповідну заробітну плату. Ці кошти будуть перераховані на місця, щоб не було жодних затримок», – підкреслив глава МОЗ.

Нагадаємо, за даними МОЗ, станом на 9:00 21 квітня в Україні зафіксовано 6125 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 161 летальний, 367 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 415 нових випадків.