Неділя, 23 Червня

Майже 60% опитаних у «Дії» підтримали святкування Різдва 25 грудня

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Майже 60% учасників проведеного у застосунку «Дії» опитування про дату святкування Різдва підтримали дату 25 грудня. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Телеграмі, пише Львівський портал.

Опитування від Міністерства культури та інформаційної політики України та Мінцифри про дату святкування Різдва стало одним із наймасовіших. Понад 1,5 млн українців взяли в ньому участь.

Найбільше українців (майже 60%) підтримали дату 25 грудня – 903 265 голосів.

В Україні вже кілька років поспіль активно обговорюють перехід на Григоріанський календар і святкування Різдва з усім світом 25 грудня. Ще торік глава ПЦУ Митрополит Епіфаній говорив, що підтримує таку ініціативу, втім стверджував, що це може статись не одномоментно, адже йдеться не лише про одну дату, а про про цілу календарну реформу.

Говорячи про часові межі, то очільник ПЦУ прогнозував, що більшість українців зможе повністю перейти на святкування Різдва 25 грудня протягом десяти років.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україні стрімко побільшала підтримка переходу на Григоріанський календар. Згідно з останнім великим соцопитуванням, проведеним у цьогоріч листопаді, за святкування Різдва 25 грудня висловились 44% громадян, тоді як минулого року цей показник становив 25%.

Зауважимо, що Різдво 7 січня відзначають лише Україна, Росія, Грузія і Сербія.

Відзначати Різдво Христове 25 грудня, тобто за точнішим Григоріанським календарем, у світі вирішили не відразу. Всеправославний Собор в Константинополі «переніс» це свято лише у 1923 році.

На це погодилися майже усі країни світу. Серед незгодних був Радянський Союз. З тих часів церква Московського патріархату, а за нею й церква в Україні послуговуються Юліанським календарем.