Понеділок, 4 Березня

Маркіян Мальський попросив призупинити будівництво цинкового заводу біля Винників

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мешканці побоюються, що завод буде шкідливим для довкілля, пише Tvoemisto.tv.

Голова ЛОДА Маркіян Мальський під час першої апаратної наради попросив призупинити будівництво цинкового заводу біля Винників, проти якого протестували мешканці.

Голова Громадської ради при Львівській облдержадміністрації Андрій Болюбаш передав керівнику області звершення від мешканців ближніх сіл, які у червні почали протестувати проти заводу. Водночас, Маркіян Мальський зазначив, що не бачить шляхів вирішення цієї проблеми до виборів, оскільки «кожен на цьому буде робити свій піар». Він додав, що не вбачає необхідності скасовувати наказ відділу містобудування, що дозволяє будівництво.

«На цей період підтримую думку зупинити дії як щодо будівництва, так і щодо агресії щодо цього будівництва. Я готовий усіх вислухати. На два тижні потрібно взяти паузу, тому що це призведе до непотрібного суспільного резонансу», – сказав голова Львівської ОДА.

Після цього він погодився створити комісію, яка має оприлюднити свої результати після виборів до парламенту.

Додамо, що завод мають збудувати між Винниками, Підбірцями, Лисиничами та Підгірним. Фізично він перебуватиме на території Підберізцівської ОТГ.

Попри те, що на Мінекології видало ТзОВ «Екран» дозвільні документи, мешканці неодноразово виходили на протести та скликали громадські слухання. Останні відбулися на початку липня. Мешканці побоюються шкідливого впливу на довкілля від заводу. Тут планують наносити на металоконструкції цинк. Такий же завод працює у Стрию.