Маріїнський палац у Києві відкривають для відвідувачів після реконструкції

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

З 4 вересня для відвідувачів відкриють Маріїнський палац в Києві, який тривалий час був на масштабній реставрації. У палаці проводитимуть екскурсії. Про це повідомляє прес-служба президента.

Під час екскурсії можна буде ознайомитися з експозицією картин та подарунків президентів України, церемоніальною залою, залою для переговорів. Тривалість прогулянки – 45 хвилин, кількість людей в одній групі – 15 осіб.

Відвідати Маріїнський палац можна буде з п’ятниці по неділю з 10:00 до 17:00. Квиток – 150 грн, пільговий – 75 грн, а для дітей до 7 років – вхід вільний. У четвер буде безкоштовний день для школярів. Попередньо потрібно забронювати дату і час візиту на сайті.

Маріїнський палац був зведений в 1752 році на замовлення імператриці Єлизавети Петрівни. Проект розробив архітектор Бартоломео Растреллі. Будівля є пам’яткою палацової архітектури стилю бароко. Він внесений до реєстру пам’яток національного культурного надбання. Палац був на реставрації з 2003 до 2017 року.

Французька статуя, яка стоїть в Маріїнському палаці, збереглася ще з XIX століття. Також витримало пoжежу і бoмбаpдування зображення ангела над каміном. Не збереглися в палаці статуї собак, які на вході охороняли резиденцію.

Після відновлення державної незалежності України у 1991 році палац став офіційною резиденцією глави держави. Також у палаці відбулася важлива історична подія – у 1992 році останній президент УНР в екзилі Микола Плав’юк передав клейноди еміграційного уряду УНР новообраному президенту незалежної України Леонідові Кравчуку.

“За офіційною інформацією Держуправління справами, з 2007 року було витрачено на реставрацію 992 мільйони гривень”, – розповіла Вероніка Селега, генеральна директорка Директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу президента України.

Share.