Субота, 20 Квітня

Макрона розкритикували за “позначення меж” реакції Франції у разі ядерного удару рф по Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президента Франції Еммануеля Макрона розкритикували за його заяву про те, що у разі застосування росією ядерної зброї по Україні відповідь Франції точно не буде ядерною.

Як пише “Європейська правда”, про це повідомляє Politico.

Більшість критичних відгуків пов’язані з тим, що Макрон окреслив межі можливої відповіді Франції.

“Надійність ядерного стримування полягає у тому, щоб не казати, що саме ми мали би зробити”, – прокоментував слова Макрона експрезидент Франсуа Олланд, зазначивши, що краще “казати якомога менше і бути готовим зробити якомога більше”.

Депутат-віцепрезидент комітету з оборони Національної асамблеї (нижньої палати парламенту) Жан-Луї Тьєріо заявив, що “ледве не впав зі стільця”, почувши заяву Макрона.

“Це політична помилка. Один з принципів ядерного стримування – тримати невизначеність з приводу того, що (держава) вважає життєво важливими інтересами”, – прокоментував він.

Бруно Тертре, заступник керівника аналітичного центру “Фундація стратегічних досліджень”, вважає, що правильною відповіддю для Макрона було би, що він “не буде грати у цю гру”. “У будь-якому разі Путін має знати, що він програє”, – вважає експерт.

Міністр оборони Британії також дорікнув Макрону за “розкриття карт” у ядерному протистоянні з РФ.

Як повідомлялося, в ефірі 12 жовтня Еммануель Макрон на запитання ведучого сказав, Франція не буде застосовувати ядерну зброю проти росії у випадку, якщо та завдасть ядерного удару по Україні.

Він також наголосив, що не хоче Третьої світової війни, а допомога Україні спрямована на відновлення її територіальної цілісності, та що Україна має відновити контроль над своїми територіями у кордонах 1991 року.