МакДональдз в Україні повністю відмовляється від пластикових стаканів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

З середини червня цього року компанія “МакДональдз Україна” поступово переходить на паперові стакани для холодних напоїв.

Дотепер МакДональдз подавав гарячі напої в паперових стаканах, а шейки, лимонади й холодні напої — у пластиковому пакуванні. Паперові стакани відтепер використовуватимуть також для всіх холодних напоїв: лимонадів, шейків і газованих напоїв. Це дасть змогу зменшити споживання пластику на 10 тонн щомісяця.

Паперові стакани для напоїв МакДональдз виробляють зі 100% целюлози із сертифікованої сировини PEFC. Участь у Програмі схвалення сертифікації лісів — Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) — означає, що заготівля не загрожує біорізноманіттю, не знижує продуктивності й екологічної функції лісів.

Виробництво паперових стаканів замовив у компанії «Хухтамакі» — фінського виробника пакування й одноразового посуду. Цього року компанія відкрила завод в Україні, що виробляє стакани спеціально для МакДональдз в Україні.

«Ми, як відповідальний лідер, постійно працюємо над рішеннями, що дадуть змогу зменшити вплив на довкілля, зокрема вдосконалюємо пакування для їжі, щоб зменшити його кількість і перейти на екологічніші матеріали. Ми раді, що нарешті знайшли надійного партнера, який виробляє паперові стакани, що можна переробляти в Україні, і зможемо зменшити наш вплив на довкілля, відмовившись від пластикового пакування для напоїв», — коментує пресслужба МакДональдз в Україні.

Відмова від пластикових стаканів — частина глобального зобов’язання компанії МакДональдз: до 2025 року повністю перейти на виробництво всіх пакувальних матеріалів з поновної сертифікованої сировини, а також сировини, яку можна використовувати повторно. Окрім цього, усі пакувальні матеріали з ресторанів мають піти на повторне перероблення.

МакДональдз в Україні вже зробив багато кроків на шляху до виконання цього зобов’язання:

  • Усе пакування від продуктів на кухні компанія збирає й віддає на перероблення. Щомісяця з кухонь ресторанів на перероблення надходять харчові відходи, понад 70 тонн паперу й понад 5 тонн пластику.
  • 2019 року компанія відмовилася від пластикових кришечок для МакФлурі. А це зменшення відходів на 27,5 тонни пластику на рік.

Екологічні програми компанії стосуються й зниження викидів парникових газів. Для цього МакДональдз реалізує кілька ініціатив:

  • Усю використану олію спрямовують на перероблення на біопаливо.
  • Відпрацьованою водою з ресторанів поливають клумби й газони біля них.
  • Використовують поновні джерела електроенергії: встановлюють сонячні батареї на дахах ресторанів.

Нагадаємо, мовна політика McDonald’s недавно викликала обурення серед деяких українців. У McDonald’s затвердили, що відповідно до законодавства України основною мовою спілкування компанії в Україні є українська. Державною мовою ведеться вся офіційна документація, рекламна комунікація, спілкування у соцмережах, подається інформація на сайті та в куточку споживача.