Субота, 27 Квітня

Майже 93% пишаються тим, що є мешканцями міста Лева: результати дослідження

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вчора команда КУ «Інститут міста» презентувала результати аналітичного дослідження «Якість життя у Львові’17». Це комплексне аналітичне дослідження, проведене в рамках проекту «Громади в дії» за підтримки програми Європейського Союзу. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Якість життя – це комплексне поняття, яке включає в себе сукупність категорій, що забезпечують суб’єктивне та об’єктивне благополуччя особистості у соціальних умовах.

Єдина в Україні комплексна методологія дослідження якості життя, розроблена науковцями та практиками Комунальної установи «Інститут міста» та Соціологічної агенції «Фама», на основі кращого міжнародного досвіду, запитів і потреб представників різних управлінь, департаментів та інших органів місцевого самоврядування міст України.

Цей моніторинг вже втретє має на меті простежити динаміку основних показників якості життя у Львові, а саме: освіта, медицина, транспорт, соціальне самопочуття, екологія, благоустрій, культура та дозвілля. Індикатори якості життя мешканців міста – це відображення діяльності управлінців міста. Адже саме мешканці є основними користувачами послуг, що надаються органами місцевого самоврядування. Тому думка громадськості, критика чи похвала, є важливими критеріями оцінки роботи кожного муніципалітету. Оцінка комфорту міського середовища – стан інфраструктури та якість надання послуг в таких сферах як благоустрій, транспорт, охорона здоров’я, освіта, дозвілля, безпека, умови для життя в місті загалом. Оцінка особистісного комфорту – рівень задоволеності мешканців власним матеріальним та соціальним благополуччям», – розповіли у КУ «Інститут міста».

За результатами дослідження, мешканці оцінили якість життя у Львові як 3,31. Майже 93% пишаються тим, що є мешканцями міста Лева. В цілому, респонденти вище оцінюють сферу послуг, ніж стан інфраструктури. Найвище оцінено індекси у сфері дозвілля та освіти, а найнижче – у сфері благоустрою та екології міста. У структурі індексу про соціальне благополуччя спостерігається незначне зменшення задоволеності психологічним та соціальним самопочуттям. Більшість мешканців довіряють релігійним установам (74%) та патрульній поліції (54%). Приблизно 55% задоволені тим, як проводять своє дозвілля. Майже половину часу (47%, 2016 року – 39%) мешканці витрачають на роботу, і лише 21% на відпочинок.