“Маємо понад 300 звернень від мешканців”: у Львові діє акція “Донать фотопорушення паркувань на ЗСУ”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На вихідні у Львові стартувала акція “Донать фотопорушення паркувань на ЗСУ”. Мерія закликає львів’ян надсилати фото машин, що припарковані неправильно. Гроші від штрафів обіцяють скерувати на допомогу армії. Як до цього ставляться львів’яни, дізнавалося Суспільне.

Директор департаменту міської мобільності Олег Забарило каже, за вихідні, відколи стартувала акція, мешканці зареєстрували більш ніж 300 звернень про неправильне паркування. Здебільшого повідомлення стосуються паркування на газонах та хідниках.

“Кошти, які спрямовуються до міського бюджету напряму від штрафів від паркування, вони в подальшому відповідними підрозділами нашої міської ради скеровуються на програму національного спротиву, на підтримку Збройних сил України. Це є покращення матеріальної бази, забезпечення спорядженням, оснащенням”, — каже Олег Забарило.

Думки львів’ян – пішоходів і водіїв з приводу такої акції різняться.

“Я думаю, якщо є штраф і його переведуть для ЗСУ, то це позитивно. Бо тому що армія потребує. Але наскільки це правомірно – мені важко сказати”, — каже львів’янка Ірина.

“На мою думку, якщо водій нікому не заважає, учасникам іншим і тобто там 2-3 хвилинки, ну, це допустимо я вважаю. Тому що у Львові дуже вузенькі вулички і місць для паркування дуже мало”, — зазначає водій Назар.

Інспектор з паркування Володимир Пеленський каже, якщо неправильно припаркований автомобіль створює суттєву перешкоду дорожньому руху, його може забрати евакуатор на арештмайданчик. Тоді доведеться сплатити ще й послуги евакуатора. В інших випадках водій-порушник відбудеться лише штрафом.

“Якщо штраф і інспектором зафіксовано ч. 1 ст. 122 – це є зупинка, стоянка з порушеннями – то це 340 грн. Якщо це ч. 3 ст. 122 КУпАП, то штраф, відповідно, складає 680 грн”, — каже інспектор.