Литва відкрила Україні доступ до своєї бази даних автомобільних номерів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Українські прикордонники перевірятимуть у базі, зокрема, автомобілістів-євробляхерів, повідомляє ZAXID.NET

Литва надала Україні доступ на рік до бази даних, яку будуть використовувати для перевірки законності ввезення авто на європейських номерах в Україну, а також чи не перебуває авто у розшуку. Про це повідомив голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал у Facebook.

Так, 5 жовтня у Києві відбулося обговорення проекту міжнародної технічної допомоги ЄС Twinning за участі українських та європейських експертів. За словами Цигакала, для досягнення визначених пріоритетів необхідно продовжити адаптацію законодавства і прикордонних процедур до стандартів ЄС, розвивати обмін та аналіз інформації.

У коментарі УНН він повідомив, що Литовська Республіка надала Україні доступ на рік до бази даних, яку прикордонники використовуватимуть, зокрема, для перевірки, чи ввозять автомобілі на європейських номерах в Україну законно.

«Сьогодні нам подарували пакет, завдяки якому можна заходити до європейських баз даних… Ви знаєте, у нас сьогодні дуже багато євроблях на території країни. Як правило, вони чи литовські чи польські», – зазначив голова ДПСУ.

Він додав, що із польськими колегами також тривають перемовини щодо такої співпраці.

До слова, автомобілі на євробляхах щомісяця купують понад 8 тис. українців. Станом на кінець літа так звані євробляхи посіли 19% вторинного ринку.

Share.