«Львівводоканал» пояснив скандальні закупівлі труб з Ірану

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У липні та жовтні цього року комунальне підприємство «Львівводоканал» провело торги стосовно закупівлі водогінних труб. Як згодом виявилося, пропоновані для поставки труби – виготовлені в Ірані. У «Львівводоканалі» повідомили, що переможець торгів – київська компанія ТхОВ «Інтерструм» – має запропонувати труби з іншої країни, інакше будуть оголошені нові міжнародні тендери.

Про це повідомляє Твоє Місто з посиланням на ЛМКП «Львівводоканал»

У підприємстві зазначили, що проводили відкриті торги відповідно до законодавства, а переможцем стала компанія, яка запропонувала найнижчу вартість.

«У 2022 році ЛМКП «Львівводоканал» оголошував міжнародні торги на два різні типи чавунних труб – більшого та меншого діаметрів. Перші торги завершилися у липні. Результати другого оголосили 28 вересня. Тривалість торгів у середньому — три місяці. В обох випадках переможцем стала українська компанія ТзОВ «Інтерструм».

На етапі визначення переможця тендеру стало відомо, що запропонована труба іранського виробництва. На той момент також стало відомо, що Іран як країна відкрито підтримала росію у війні з Україною. І хоч пропозиція іранської труби була найнижчою із запропонованих, ми відразу почали перемовини із переможцем аукціону про обов’язкову заміну країни виробника труби ще до укладання договору із переможцем», – пояснили у «Львівводоканалі».

За інформацією підприємства, компанія-постачальник попередньо погодилася замінити виробника труб, але для цього, відповідно до умов проведення торгів, потрібно було завершити укладання угоди із переможцем тендеру, і тільки після цього – офіційно узгодити заміну виробника труб додатковою угодою.

У разі, якщо переможець торгів – ТзОВ «Інтерструм» – не зможе надати відповідні труби з іншої країни, у «Львівводоканалі» запевняють, що не будуть здійснювати закупівлі товарів у країні, які допомагають терористам, відтак, розірвуть з постачальником угоду та проведуть нові тендери.