Середа, 19 Червня

Оновлено! Львівський театр зіграє виставу у закинутому костелі Матері Божої 1913 року

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У селі Демня на Львівщині в закинутому костелі Матері Божої Перший театр зіграє виставу “Pentecost”, щоб привернути увагу до збереження національної культурної спадщини України.

Про це повідомила пресслужба Львівської ОДА з посиланням на засновницю проєкту “Під зорею Пінзеля” Івону Лобан.

“23 серпня 2020 року виставою “Pentecost” ми відкриваємо 101-й сезон (львівського Першого театру – ред.). Її зіграють в закинутому костелі Матері Божої, 1913 року. Під час радянської окупації він слугував то колгоспним складом, то спортзалом місцевої школи. Від 90-х років костел просто закинутий. Стан, в якому перебуває храм, тільки підсилить теми, які порушує режисер Лариса Діденко у своїй виставі “Pentecost”: дискусії про цінності, гуманізм, про культуру, яка стала заручником політики. Саме привернення уваги до збереження культурної спадщини нашої країни об’єднує Перший театр з проєктом “Під зорею Пінзеля”, – зазначила Лобан.

Можливість зіграти виставу “Pentecost” у Демні Перший театр здобув завдяки перемозі на конкурсі надання фінансової підтримки на реалізацію заходів у галузі культури на території Львова в межах святкування Дня Незалежності України.

За сюжетом, події відбуваються у закинутій церкві на Балканах, яка стає перехрестям різних культур. У ній віднайшли середньовічну фреску, і це спричиняє гострі дискусії на актуальні теми сьогодення – війни, тероризм, проблеми біженців і місце культури в таких умовах.

Програма заходу 23.08.2020:

  • 17:00 – збір біля костелу Матері Божої
  • 17:15 – виїзд на екскурсію (замок «Заклад», старовинний цвинтар)
  • 19:00 – урочиста частина біля костелу
  • 20:00 – початок вистави «PENTECOST» (тривалість 2 год 30 хв).

В облдержадміністрації запевнили, що під час показу вистави “Pentecost” у селі Демня буде дотримано усіх карантинних заходів, передбачених вимогами Держкомісії ТЕБ та НС.

Костел Матері Божої у с. Демня збудований 1913 року. В наш час будівля пустує і поступово руйнується.

Виставу «Pentecost» у с. Демня перенесено з технічних причин

Виставу «Pentecost», яку мав зіграти Перший академічний український театр у переддень 29-ї річниці незалежності України, з технічних причин перенесено. Дату проведення вистави повідомлять згодом.