Неділя, 25 Лютого

Львівський протезний завод на межі банкрутства

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

7 місяців без зарплати. Львівський протезний завод на межі банкрутства. Частина працівників вже звільнилася, інші живуть у кредит. Борги на держпідприємстві почали накопичуватися, бо через карантин був вимушений простій. Але працівники припускають – завод умисно доводять до банкрутства.

З березня накопичилось близько 40 мільйонів грн боргів. За останні кілька місяців з підприємства звільнилося більше десяти людей, передає ТСН.

Інвалідні візки, велосипеди, вертикалізатори і протези тут виготовляють понад сто років. Деякі вироби унікальні, аналогів їм в Україні немає.

Пані Любов 25 років працює складальницею. Каже, у заручниках не тільки працівники, а й ті, хто чекає на їхні вироби.

“То вже є приниження тих людей, тих інвалідів. У нас люди приходять, просяться і ми їм не можемо відмовити, щоб зробити того протеза, ми зобов’язані зробити, але в нас немає комплектуючих, директор бере в борг комплектуючі”, – говорить працівниця Львівського протезного заводу Любов Солтис.

Своєю чергою,  Степан Жукровський – голова профкому Львівського протезного заводу – впевнений, що хтось хоче приватизувати чи зробити так, щоб це приміщення підприємства пішло під будівництво будинку.

Олег втратив ногу в дитинстві. З 96-го року обслуговується на Львівському  заводі.  Нині міряє новий протез, бо попередній зносився. Можливим закриттям підприємства шoкований.

На останньому поверсі підприємства є ще й стаціонар, де проводять реабілітацію людей з інвалідністю. Тут вони призвичаюються до нових протезів. Закривати такий завод,  у час, коли триває війна це злочин – переконані у партії “За майбутнє”.

“Це люди, які без ніг, без рук, які захищали Україну з перших днів вiйни, які от пoранені. Тут є тренажери, які дають можливість людям навчитися себе обслуговувати в домашніх умовах. Вони тут зараз лежать і якщо їх звідси забрати, вони по домівках ляжуть на плечі рідних, близьких, без грошей і вони просто будуть доживати свого віку”, – говорить Ігор Марчак, кандидат у депутати до Львівської міської ради від партії “За майбутнє”.

Директор заводу, якого призначили  лише в липні, каже – неодноразово звертався до Мінсоцполітики, у відповідь поки що тільки обіцянки.

“В рамках карантину, вимушеного простою всі державні підприємства мали бути забезпечені гарантованим робочим місцем і відповідно платнею до своїх посадових окладів. Тому я вважаю – це питання до Кабінету міністрів, відповідне звернення на Міністерство соціальної політики ми скерували, якщо не буде на нього реакції –  ми будемо вважати, що наше Міністерство Соціальної політики є міністерством антисоціальної політики і будемо виступати з усіх ефірів і трибун і закликати до відставки даного міністра”, – зазначає Тарас Батенко, народний депутат України.

У Міністерстві соцполітики прокоментувати ситуацію погодилися лише письмово.

“З метою недопущення припинення роботи “Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування” Мінсоцполітики звернулося до Міністерства фінансів України з проханням при внесенні змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2020 рік” виділити з державного бюджету кошти в сумі 39,7 мільйонів гривень шляхом створення нової бюджетної програми для погашення зазначеної вище заборгованості”, – зазначили там.

Натомість працівники кажуть  – готові почекати ще тиждень, якщо борги не виплатять збираються їхати на пікет під міністерство.