Львівський оперний театр отримав «оперний Оскар» за роботу під час вимкнень світла – Reuters

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівський національний академічний театр опери та балету та Одеський національний академічний театр опери та балету отримали нагороду «Найкращий оперний театр», повідомляє Reuters.

Церемонія International Opera Awards відбулася в Мадриді.

Оперні театри в Одесі та Львові «пропонували солодкі каденції та віртуозні трелі посеред відключень електроенергії на території своєї країни, дозволяючи глядачам відволіктися хоча б на кілька годин», зазначає видання.

Журі відзначили мужність і стійкість театрів, що вони продовжували виступати, незважаючи на небезпеки та руйнування, викликані війною.

«Ми приїхали з міст, де вулиці темні, але наші душі сповнені світла… Наша музика зараз гуде генераторами всюди, але це музика нашого виживання, нашого життя», – прокоментувала режисерка Одеської національної опери Оксана Тараненко.

Премію International Opera Awards заснував британець Гаррі Хайман у 2012 році. Вона створена для того, щоб підвищувати авторитет опери серед інших видів мистецтва, а також збирає кошти для надання стипендій оперним початківцям. Переможців визначають щороку приблизно у 20 категоріях.

Львівський національний академічний театр опери та балету названий на честь Соломії Крушельницької. Його почали будувати в 1897 році за проєктом Зиґмунта Ґорґолевського, а відкрили в 1900 році.

Одеський національний академічний театр опери і балету – це найстаріший оперний театр України. Його звели в 1887 році за проектами архітекторів Фердинанда Фельмера і Германа Гельмера в стилі віденського бароко. Глядацький зал виконаний у стилі пізнього французького рококо.