Вівторок, 28 Травня

Львівський аеропорт зможе приймати літаки в умовах погіршеної видимості

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Державіаслужба затвердила львівському аеропорту нову систему, яка дозволить літакам заходити на посадку в умовах погіршеної видимості. Як повідомила гендиректорка львівського аеропорту Тетяна Романовська, йдеться про можливість приймати літаки при 30 м вертикальної та 350 м горизонтальної видимості.

До теперішнього моменту в аеропорті Львіва інструментальну систему посадки використовували по I категорії ICAO, що дозволяло приймати літаки при вертикальній видимості не менше 60 метрів і горизонтальної 550-800 метрів.

Під час реконструкції аеропорту в 2012 році на оновлену смугу за кошти державного бюджету була встановлена ​​інструментальна система посадки з можливістю прийому повітряних суден по II категорії ICAO.

Однак обладнання за 5 років так і не було виведено на повну потужність, а в деякі місяці взагалі відключалася, через що під час погіршення погодних умов аеропорт Львів не міг приймати літаки. Раніше в аеропорті причиною цього називали те, що смуга не знаходиться на балансі підприємства і офіційно взагалі не здана в експлуатацію.

«Ще одна перемога та гарна новина у досягненнях нашого аеропорту сьогодні на передодні Нового 2018 року! ІІ САТ ILS System затверджена Державіаслужбою від сьогодні! Готуємо на затвердження Нотами, якими зможуть користуватися екіпажі ПС та надалі використовувати ІІ категорію радіо-технічного обладнання для заходів на посадку в умовах погіршеної видимості (30 метрів вертикальної/350 метрів горизонтальної) в зоні заходу на аеродромі Львів», – написала Тетяна Романовська у Facebook.

За її словами, з використанням такої системи львівський аеропорт зможе обслуговувати більшу кількість рейсів з меншими ризиками.

Нагадаємо, що у листопаді через сильний туман аеропорт «Львів» скасував майже усі рейси протягом дня. Скасувати рейси довелось через те, що аеропорт не мав затвердженого обладнання для приймання літаків в умовах погіршеної видимості.