Неділя, 16 Червня

Львівські викладачі вирушили на Луганщину для обміну досвідом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Півсотні викладачів зі Львівщини вирушають на Луганщину в межах проекту “Схід і Захід разом”. Упродовж двох тижнів вони будуть вести уроки у тамтешніх школярів і обмінюватися досвідом із колегами. Це вже третя така поїздка. Організатори кажуть: охочих викладати на сході – щораз більше. Про це йдеться у сюжеті 5 канал

Вчителька Олександра Кобрій закінчує пакувати сумку. Серед речей є й окремий пакет – для вояків. Показує: “Нас попередили, що вони можуть зустріти. То я буду мати можливість їм вручити це. За те, що вони нам зберігають спокій і ми спокійно спимо”. У школі Олександра Кобрій викладає понад 20 років. Взяти участь в обміні вчителька початкових класів погодилася відразу. Запевняє, їхати на схід їй не страшно, навпаки – цікаво.

Вчителька розповідає: “Вирішила поїхати туди подивитися, як наші колеги працюють, як вони працюють із діточками. Донести можливо, якщо вони будуть мати бажання прислухатися до нас, то свої звичаї, традиції, можливо щось запозичити”. Жінка розповідає – про своє рішення спочатку боялася розповісти рідним. Згадує: “Чоловік два дні не говорив. Нічого, вчора заговорив, все нормально. Щасливої дороги побажав”. У мандрівку жінку проводжають зять та онука.

Разом з Олександрою Кобрій на схід їдуть ще півсотні педагогів із Львівщини. Це вчителі початкових класів, української мови, математики, музики та історії. “У Донецькій області був в АТО, а в Луганській ще не був. Вирішив подивитися, як у Луганській… У мене колега поїхав теж у цьому місці, зараз його перевели в Попасну, хотілося б і мені. Він говорить, що дуже негативно налаштовані, я думаю переконаємо”, – каже вчитель музики Петро Козій.

Викладати у школах прифронтової Луганщини львівські педагоги будуть протягом двох тижнів. Організатори кажуть, за цей час учителі мають не лише обмінятися досвідом із колегами зі сходу, а й зламати стереотипи. “Дуже багато людей далі думає про нас, про мешканців Львівщини, про галичан, під міфом тієї стандартної російської пропаганди, котра, на жаль, досі діє. А цей захід розмиває ці речі”, – наголошує голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

До обміну готуються і у школах Львівщини. У межах проекту вже наприкінці тижня в область приїдуть півсотні викладачів із Луганщини.

Автори: Марта Шикула, Євген Радіон , “5 канал”