«Гільдія вчителів» є першою організацією вчителів-практиків, що спрямована на покращення якості освіти. Про це повідомляє Tvoemisto.tv.
Відповідну платформу та організацію презентували 14 травня у Центрі Шептицького. Вона заснована сімома вчительками з різних шкіл Львова та об’єднує майже 400 прихильників серед вчителів на сторінці у Facebook.
![](https://scontent-lga3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32559355_1270871513046973_7477677670247956480_n.jpg?_nc_cat=0&oh=83648cb4d726a5a28714486a7fe1ad04&oe=5B85FD13)
© Lusia Sakowicz
«Є дуже багато платформ, створених молодими людьми, бізнесменами, ІТ-шниками, які, маючи гарні ідеї, ідуть впроваджувати їх у школу. Але у вчителів часто виникає питання: хто нас вчить? Людина, яка не провела жодного уроку приходить і щось від нас хоче? Ми відрізняємося тим, що ми є практиками, і все, про що ми говоримо, можемо апробувати, навчити власним досвідом. Ми не позиціонуємо себе проти когось, але будемо доповнювати ту нішу, яка є, оскільки вчителі ще не мали нічого подібного», — розповіла співзасновниця «Гільдії вчителів» Людмила Сакович.
За її словами, організація провела переговори із низкою освітніх ініціатив та з більшістю із них має плани щодо партнерства. Зокрема Prometheus та Ed-era надають свої курси для розміщення на сайті «Гільдії вчителів».
Ініціатори платформи вже провели низку тренінгів та майстер-класів, але своїм першим офіційним заходом оголосили «Коло літа» — доповнення до традиційного останнього дзвоника з майстер-класами, флеш-мобом, змаганнями для корисного дозвілля учнів та тренінгами з релаксації та самоконтролю для вчителів кількох шкіл.
Крім тренінгів, семінарів, лекцій з відомими експертами платформа має на меті онлайн-спілкування. Для цього створений сайт teachers.org.ua. Там публікуватимуться актуальні статті, законодаство, посилання на тренінги, майстер-класи та інші освітні можливості, а також форум для обговорення спільних тем. Зареєстровані вчителі зможуть шукати колег і однодумців для проведення нестандартних уроків, зокрема і скайп-уроків з колегами з інших міст.
![](https://scontent-lga3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32459381_1270871506380307_7007795354573733888_n.jpg?_nc_cat=0&oh=2f2273eab96d0289f6807fd98057d1af&oe=5B7D3C45)
© Lusia Sakowicz
![](https://scontent-lga3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32472025_1270871493046975_3121238852392452096_n.jpg?_nc_cat=0&oh=fbfd3a6b970e6a79f4558a96c86ebe6d&oe=5B8B0249)
© Lusia Sakowicz
Ідея створення платформи народилася на освітньому хакатоні у Львові наприкінці 2017 року. Над розробкою сайту працювала львівська ІТ-компанія «М-plus».