Четвер, 28 Листопада

Львівські вчителі започаткували професійну платформу для самоосвіти

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

«Гільдія вчителів» є першою організацією вчителів-практиків, що спрямована на покращення якості освіти. Про це повідомляє Tvoemisto.tv.

Відповідну платформу та організацію презентували 14 травня у Центрі Шептицького. Вона заснована сімома вчительками з різних шкіл Львова та об’єднує майже 400 прихильників серед вчителів на сторінці у Facebook.

© Lusia Sakowicz‎

«Є дуже багато платформ, створених молодими людьми, бізнесменами, ІТ-шниками, які, маючи гарні ідеї, ідуть впроваджувати їх у школу. Але у вчителів часто виникає питання: хто нас вчить? Людина, яка не провела жодного уроку приходить і щось від нас хоче? Ми відрізняємося тим, що ми є практиками, і все, про що ми говоримо, можемо апробувати, навчити власним досвідом. Ми не позиціонуємо себе проти когось, але будемо доповнювати ту нішу, яка є, оскільки вчителі ще не мали нічого подібного», — розповіла співзасновниця «Гільдії вчителів» Людмила Сакович.

За її словами, організація провела переговори із низкою освітніх ініціатив та з більшістю із них має плани щодо партнерства. Зокрема Prometheus та Ed-era надають свої курси для розміщення на сайті «Гільдії вчителів».

Ініціатори платформи вже провели низку тренінгів та майстер-класів, але своїм першим офіційним заходом оголосили «Коло літа» — доповнення до традиційного останнього дзвоника з майстер-класами, флеш-мобом, змаганнями для корисного дозвілля учнів та тренінгами з релаксації та самоконтролю для вчителів кількох шкіл.

Крім тренінгів, семінарів, лекцій з відомими експертами платформа має на меті онлайн-спілкування. Для цього створений сайт teachers.org.ua. Там публікуватимуться актуальні статті, законодаство, посилання на тренінги, майстер-класи та інші освітні можливості, а також форум для обговорення спільних тем. Зареєстровані вчителі зможуть шукати колег і однодумців для проведення нестандартних уроків, зокрема і скайп-уроків з колегами з інших міст.

© Lusia Sakowicz

© Lusia Sakowicz

Ідея створення платформи народилася на освітньому хакатоні у Львові наприкінці 2017 року. Над розробкою сайту працювала львівська ІТ-компанія «М-plus».