Неділя, 26 Травня

Львівські науковці розробляють препарат, який загоює рани: отримують з морських організмів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові науковці розробляють препарат для українських військових, який дозволить швидше загоювати рани. Над ним працюють біологи Львівського інституту біології клітини НАН України. Препарат можна буде виготовляти у вигляді розчинів або ж порошків. Про це Суспільному розповів завідувач відділу Інституту біології клітини НАН України Ростислав Стойка.

Основою препарату, над яким працюють науковці, є хітозан, який отримують з морських організмів. Він допомагає загоювати рани, а також має незначні протибактерійні властивості і виражений кровоспинний ефект. Його поєднуватимуть з антибіотиком. В результаті препарат можна буде використовувати для лікування і швидкого загоювання ран, зокрема у військовій медицині.

“Ви закоркували рану, кров зупинилася, але ви закоркували і бактерії, які там є, і поки ви доставите пораненого, то проходить кілька годин і дуже часто розвиваються гнійні процеси. Наш препарат є більш біосумісний, він краще взаємодіє з тканинами і не робить тих от корків, і крім того є антибактерійний. Кровоспинних препаратів є дуже багато, а таких препаратів немає. Наш в процесі доставки пораненого вже буде лікувати”, — каже завідувач відділу Інституту біології клітини НАН України Ростислав Стойка.

Свою роботу над цим препаратом науковці почали півтора роки тому. Зараз мають його лабораторні зразки, які уже перевірили на лабораторних тваринах і добровольцях.

“Ми от перевіряли на собі і рани дійсно заживали швидше, якісніше і не спостерігали інфекційних процесів”, — каже науковець Інституту біології клітини НАН України Назар Манько.

Також в інституті працюють над спеціальними знезаражувальними пов’язками для поранених.

“Ми займаємося питанням знезараження ран. Поки з польових умов поранений буде доставлений до госпіталю, може бути вже сепсис. І це дуже погано. Треба мати пов’язки знезаражувальні, які також не є токсичні, і ми таке в нас у відділі розробили”, — каже директор Інституту біології клітини НАН України Андрій Сибірний.

Зараз інститут подався на державне фінансування, аби завершити дослідження розроблених препаратів. Після того, як буде створена технологія виробництва, шукатимуть інвесторів, які візьмуться за їх виготовлення.