Неділя, 23 Червня

Львівські митники вилучили в українця, який заїжджав з Польщі, незадекларовані 18 тис. євро

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Митники запобігли ввезенню валюти в Україну в обхід митних правил. Про це пише прес-служба. Галицької митниці. 17 810 євро намагався незаконно ввезти на територію України 32-річний мешканець міста Чернівці.

З Республіки Польщі у пункт пропуску «Шегині-Медика» він прибув як водій мікроавтобуса. Для перетину кордону обрав смугу спрощеного контролю «зелений коридор», де передбачено, зокрема, наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує еквівалент 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті)

Незадекларовану валюту митники виявили в сумочці після того, як автомобіль скерували на майданчик поглибленого огляду. На момент проходження митного контролю водій не надавав належним чином оформленої митної декларації, та не повідомив про неї усно.

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 МКУ. З виявленої суми, відповідно до чинного законодавства, громадянину пропущено 10 000 євро.

Валюта залишається найпоширенішим предметом порушення митних правил: упродовж останніх днів працівники Галицької митниці тричі фіксували незаконне переміщення валюти через митний кордон України.

Як повернути гроші, вилучені на митниці?

Як пише Ліга:Закон, процедура передбачає вилучення валюти та сплату штрaфу негайно, а рішення про конфіскацію валюти приймає місцевий сyд. Санкція не передбачає ніяких пом’якшень, проте повернути гроші можливо.

Перший крок – необхідно доказати, що особа не скоїла жодних інших правoпoрушень, окрім недекларування коштів. Другий крок – доказати, що гроші мають законне походження. Третій крок – доказати, що до особи НЕ МОЖНА застосовувати таку санкцію, як кoнфіскація грошей.